מיכאל בן דוד (25) ייצג את ישראל באירוויזיון 2022 באיטליה, אחרי שזכה עם השיר I.M הלילה (שבת) בגמר תוכנית הריאליטי "אקס פקטור לאירוויזיון" ששודרה ברשת.
1 צפייה בגלריה
מיכאל בן דוד
מיכאל בן דוד
מיכאל בן דוד
(צילום: מיכה לובטון)
בן דוד גבר בתוכנית הגמר על שלושת הפיינליסטים האחרים: אלי חולי בן ה-23 מלוד, משתתף לשעבר בתוכנית הריאליטי The Voice שהגיע אז וגם הערב למקום השני (לאחר שהפסיד בנקודה בודדה לזוכה), וענבל ביבי בת ה-24, במקור מהישוב מיתר, שהשתתפה בעונה הראשונה של "אקס פקטור" לפני כתשע שנים. למקום הרביעי בתוכנית הגיעה ספיר סבן בת ה-27 מיהוד, שזכורה כזוכת העונה הרביעית של הריאליטי The Voice.
"אני לפני חצי שנה עבדתי בסופר. באתי לפה, עבדתי קשה כמו משוגע ואני רוצה להגיד לכם תודה שהצבעתם לי", אמר בן דוד לאחר הזכייה. "תודה שאתם אוהבים אותי ומקבלים אותי כמו שאני. אני בעננים. עבדתי נורא קשה. ואני יכול להבטיח לכם שאני אעבוד כל כך קשה כדי שנראה להם איך עושים את זה נכון".
רגע הזכייה של מיכאל בן דוד ב"אקס פקטור לאירוויזיון"
טעות מביכה נרשמה בשידור החי בעת הקראת התוצאות, כשהמנחה לירון ויצמן הכריזה שחולי קיבל 96 נקודות, בעוד מספר הנקודות שהופיע בפועל על המסך היה 95. לו ויצמן הכריזה נכון, היה נוצר תיקו בין השניים או שחולי אף היה מוכרז כמנצח בתחרות כיוון שרף הנקודות הוא 300, ובעקבות כך הייתה יורדת נקודה מציונו של מיכאל בן דוד. כך או כך, מרשת עדכנו כי התוצאות שהיו כתובות על המסך הן הנכונות, כך שחולי הסתפק ב-95 נקודות.
זו הפעם הראשונה ש"אקס פקטור" אחראית על בחירת נציג ישראל לאירוויזיון, כאשר בשנים האחרונות עשתה זאת תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא", שאף הצליחה להביא את תחרות השירה האירופית לישראל בעקבות זכייתה של נטע ברזילי בתחרות. ברזילי עצמה, כידוע, שימשה כחלק מפאנל השופטים הנוכחי של "האקס פקטור", לצידם של אביב גפן, מירי מסיקה, רן דנקר ומרגלית צנעני.
ישראל תשתתף בחצי הגמר השני, שייערך בטורינו שבאיטליה ב-12 במאי, כשהגמר יתקיים יומיים לאחר מכן - ושניהם ישודרו בכאן.