מבזק החדשות הטובות
(צילום: ירון ברנר, משי בן עמי)


הכירו את בילי ריי, ילדה בת 11 מאוסטרליה, שבזמנה הפנוי פתחה תחביב חדש ולא שיגרתי - להציל כרישים.
בסרטון אפשר לראות את בילי הצעירה כשהיא מצילה כריש שנלכד בסלעים בקינגסטון ביץ' בטסמניה. שימו לב איך היא פשוט הרימה את הכריש ונשאה אותו בידיה כשהיא מהלכת על הסלעים החלקלקים, עד שהכניסה את הכריש התינוק למים עמוקים יותר, ובכך הצילה את חייו.
בילי והכריש שנלכדבילי והכריש שנלכד
בילי והכריש שנלכד
(צילום: אבי גילברט, רויטרס)
לכל מי שחשש לבילי הצעירה, הסירו דאגה מליבכם. מדובר בכריש אוסטרלי, כזה שאוכל בעיקר רכיכות, ופחות בני אדם. ובכלל, נראה שמדובר בילדה שמסתדרת טוב מאוד עם חיות. אמה מנהלת עסק לשיקום חיות בר.
ועכשיו, לתואר הכבוד המיוחד שנתן השבוע צבא קנדה, שימו לב - לדובת הקוטב של גן החיות בטורונטו. נספר שדובי הקוטב הם הקמע הרשמי של צבא קנדה, וג'ונו החמודה אומצה על ידי הצבא זמן קצר לאחר שנולדה, לפני כחמש שנים
כבוד לדובת הקוטבכבוד לדובת הקוטב
כבוד לדובת הקוטב
(צילום: The Toronto Zoo)
. בשנים האחרונות היא משמשת כשגרירת הקוטב, ותורמת להעלאת המודעות למשבר האקלים ולהשפעות שלו על חיות וגם על בני האדם. על פועלה זו העניק לה הצבא תואר כבוד ואפילו העלה אותה בדרגה לרב טוראי בכיר.
ולסיום, אנחנו חוזרים לטסמניה, שמספקת לנו השבוע עוד חדשות טובות. והפעם, תיעוד מרהיב של "כדור אש" בשמיים, שצולם על ידי אנשי ספינת מחקר בלב הים, כמאה קילומטרים מחוף בדרום טסמניה.
כדור אש בשמי טסמניהכדור אש בשמי טסמניה
כדור אש בשמי טסמניה
(צילום: CSIRO)
"כדור האש" הוא מטאור שחלף על פני האטמוספרה, נכנס אליה והתפרק בצורה מרהיבה שהשאירה על סיפון פיות פעורים, כשאנשי הספינה ראו את המתרחש בשידור חי.
מבזק החדשות הטובות מתפרסם בימים ראשון, שלישי וחמישי בערוץ הסביבה, המדע ובעלי החיים