המחוז שלא מאפשר לטייל עם הכלב: ביום שישי הקרוב אמורה להיכנס לתוקף תקנה במחוז יונאן בדרום מערב סין, האוסרת לטייל עם כלבים ברחוב. כך דווח ב-BBC ובכלי תקשורת נוספים בבריטניה ובארצות הברית. בעקבות ביקורת ציבורית על המהלך, הוחלט לשקול אותו מחדש.
2 צפייה בגלריה
ארכיון
ארכיון
ארכיון
(צילום: shutterstock)
על פי התקנה, שארגונים למען בעלי חיים מתנגדים לה בתוקף, בפעם הראשונה שבה בעל הכלב ייתפס כשהוא מטייל איתו ברחוב - הוא יקבל אזהרה. בפעם השנייה בעל הכלב ייקנס בסכום של בין 50 ל-200 יואן (7.5 עד 30 דולר).
אם בעל הכלב ייתפס בפעם השלישית, כשהוא מטייל עם חיית המחמד שלו ברחוב, בעל החיים יוחרם ובסופו של דבר יומת.
בסין הסבירו כי מדובר בתקנה שנועדה למנוע מקרים שבהם כלבים נושכים בני אדם ברחוב. ברוב המקרים מדובר היה כשהכלב לא היה קשור ברצועה.
2 צפייה בגלריה
ארכיון
ארכיון
(צילום: shutterstock)
ברשתות החברתיות בסין הביעו זעם על האיסור הקרוב. ד"ר ג'איפאל סינג גיל, מנכ"ל האגודה למניעת התאכזרות לבעלי חיים בסינגפור, אמר כי היא הוצאת הכלבים לטיול ברחוב עלולה לפגוע ברווחתם. "במקום לאסור על הליכה ברחוב עם כלבים, ניתן לשקול במקום זאת לחנך את בעלי חיות המחמד להיות אחראים על הכלבים שלהם, כמו להחזיק כלב עם רצועה כל הזמן".
לא מדובר בפעם הראשונה שבה מטילים הגבלות בסין על טיול עם כלבים. בעיר האנגג'ואו שבמזרח המדינה נאסר משנת 2018 לטייל עם הכלב בשעות היום ואילו בכמה מחוזות במדינה חל איסור להחזיק יותר מכלב אחד בבית.