נקבת הערוד מגיעה לספארי
(באדיבות ספארי רמת גן )

התרגשות גדולה בספארי: אחרי ציפייה ממושכת מאוד, הגיעה השבוע לספארי נקבת ערוד (ערודה) מהחי בר שביוטבתה.
מדובר בבעל חיים מיוחד ונדיר במיוחד, חמור בר ייחודי במראהו, שממנו נותרו בטבע כ-500 פרטים בלבד, החיים באזור קרן אפריקה: אתיופיה, אריתריאה וסומליה. בשל הקושי הקיים באזור זה, גם הערודים סובלים מאוד ורבים מהם מתים ממחסור במזון, מקיטוע שטחי מחייה ומהכלאה עם חמורי הבית.
נקבת ערוד חדשה בספארינקבת ערוד חדשה בספארי
נקבת הערוד מתאקלמת בספארי
(צילום: באדיבות ספארי רמת גן)
כמה גני חיות ברחבי העולם לוקחים חלק בריבוי מין ייחודי זה, והספארי הוא אחד מהם. הבאת הערודה הייתה משימה מורכבת, שכללה מסע ארוך הן יומיים מהספארי ועד החי בר שביוטבתה ובחזרה.
בתחילת השבוע, צוות מטפלים מהספארי יצא לכיוון דרום הארץ. לפנות ערב הם הגיעו לחי בר יוטבתה והלכו לישון מוקדם כדי שיוכלו לקום עם שחר ולהתחיל במבצע. למחרת בשעות הבוקר המוקדמות, ירו חץ טשטוש לכיוון הערודה, ששמה וויטי. המטפלים סייעו לה ללכת לכיוון הארגז ולהיכנס אליו. לאחר שנכנסה בהצלחה – יצאו לדרך. בנסיעה איטית וללא עצירות פתאומיות, נסעו המטפלים לכיוון הספארי. בשעת אחר הצהריים כאשר הגיעו הייתה בספארי התרגשות גדולה.
נקבת ערוד חדשה בספארינקבת ערוד חדשה בספארי
נקבת ערוד חדשה בספארי
(צילום: באדיבות ספארי רמת גן)
נקבת ערוד חדשה בספארינקבת ערוד חדשה בספארי
הערודה בספארי
(צילום: באדיבות ספארי רמת גן)
המטפלים הורידו את הארגז מהעגלה הצמידו את פתחו לכיוון פתח האורוות של הערודים, ובשקט פתחו את דלת הארגז. וויטי היססה לרגע ואז יצאה בדהרה. כעת היא נמצאת בבית הלילה, מתרגלת לביתה החדש, שומעת ומריחה את חבריה החדשים אך עדיין לא נפגשה איתם.
במהלך הימים הקרובים היא תתחיל להכיר אותם מעט מקרוב. תחילה כשישהו בסמוך לבית הלילה שלה, ולאחר מכן שתשהה בחצר עם הערודה בר ובתה ביאטריס. רק בהמשך, לאחר שתתרגל אליהן והן אליה, אפשר יהיה ניתן לערוך היכרות בינה לבין ג'וד הזכר. בספארי מקווים כי בעתיד ווייטי תיכנס להיריון ותביא לעולם צאצאים.
הספארי פועל לטובת הגדלת אוכלוסיית הערודים, והשנה נרשמה הצלחה כשנולדה ערודה בספארי. היא צפויה לעבור בעתיד לחו"ל ותרחיב את השושלת.