מבזק החדשות הטובות
(צילום: אבי חי)

אז לארה"ב יש נשיא חדש, ולנו יש חדשות טובות ובעיקר פרוותיות: אחרי קדנציה רפובליקנית נטולת חיות בבית הלבן, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ייכנס לחדר הסגלגל ואיתו שני הכלבים שלו.
דולנד טראמפ היה הנשיא הראשון בעשורים האחרונים שנכנס לבית הלבן ללא כלב או חיית מחמד אחרת, וכעת ביידן מחזיר עטרה ליושנה. הכלבים, שיצטרכו להתרגל לחיים הנשיאותיים, הם רועים גרמניים העונים לשמות מג'ור וצ'אמפ. צ'אמפ הצטרף למשפחת ביידן ב-2008, ומייגו'ר לפני שנתיים.
3 צפייה בגלריה
הנשיא הנבחר ורעייתו עם כלבי המשפחה
הנשיא הנבחר ורעייתו עם כלבי המשפחה
הנשיא הנבחר ורעייתו עם כלבי המשפחה
(צילום: מתוך טוויטר)
למעשה צ'אמפ כבר היה בבית הלבן כשביידן היה סגנו של הנשיא לשעבר, ברק אובמה. אובמה הביא לבית הלבן שני הכלבים מסוג כלב מים פורטוגזי, בו וסאני. השניים נבחרו בשל אלרגיות במשפחת אובמה.
ועכשיו, אחרי שבימים האחרונים, עיני העולם היו נשואות לתוצאות האמת מאריזונה, אנחנו מביאים לכם גילוי מסעיר מאוניברסיטת אריזונה: קבר של ציידת מיומנת מלפני 9,000 שנה התגלה בהרי האנדים בדרום אמריקה, והוא משנה לגמרי את כל מה שחשבנו על נשים בתקופה ההיא.
עד היום התפיסה הרווחת הייתה שנשים היו עוסקות בעיקר בליקוט של ירקות ופירות, ואילו גברים היו עוסקים לרוב בציד של בעלי חיים. כי הם ציידים והם גברים. כשהארכיאולוגים פתחו את הקבר המדובר, הם היו בטוחים שמדובר באיזה צ'יף גדול, כי הוא נקבר לצד ערכת ציד מפוארת, אלא שהמדענים גילו כי הצ'יף הגדול – הוא למעשה אישה.
3 צפייה בגלריה
הדמיה של ציידת בדרום אמריקה
הדמיה של ציידת בדרום אמריקה
הדמיה של ציידת בדרום אמריקה
(איור: MATTHEW VERDOLIVO-UC DAVIS IET ACADEMIC TECHNOLOGY SERVICES, מתוך המחקר)

לאחר שהדבר הוכח, אנתרופולוגים וארכיאולוגים נוספים הצטרפו למחקר על מנת לבחון מחדש את הנושא. במחקר החדש נבדקו עשרה קברים נוספים שבהם סברו בעבר שנקברו גברים. להפתעת החוקרים התגלה שבכלל מדובר בציידות. מה שמאשש את מה שאנחנו כבר יודעים, אין משהו שגבר יכול לעשות ואישה לא.
ולסיום, הסיפור הכי מרגש שנתקלנו בו בסוף השבוע האחרון, והוא משגע את הרשת. רוברט קרטר, רק בן 29, החליט שהוא הולך לשמש כאבא לחמישה אחים, רק כדי שלא יצטרכו להפריד אותם למשפחות אומנה שונות.
3 צפייה בגלריה
קרטר וחמשת האחים שאימץ
קרטר וחמשת האחים שאימץ
קרטר וחמשת האחים שאימץ
(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Hamilton County JFS Adoption & Foster Care Recruitment)
קרטר בעצמו בילה בילדותו במשפחות אומנה באוהיו, והוא יודע טוב מה זה לאבד את הקשר עם הקרובים ביותר אליך. מריונה, מקיילה, רוברט, ג'ובאני וקיונטה – התגוררו בשלושה בתי אומנה נפרדים לפני שקרטר קיבל את המשמורת עליהם ואיחד את כולם תחת קורת גג אחת. העובדת הסוציאלית אמרה עליו שהוא היחיד שהיה מוכן לאמץ את כולם יחד. איזה איש, איזה אבא.
מבזק החדשות הטובות בנושאי מדע, סביבה, בעלי חיים ובנושאים אחרים מתפרסם בימי ראשון, שלישי וחמישי