ההסתדרות השיקה בימים האחרונים את "לומדים ומתקדמים", התוכנית שמטרתה לפתוח לעובדים ולעובדות דלת לעולם ההשכלה.
התוכנית מיועדת להנגיש לחברי ולחברות ההסתדרות את מערך ההשכלה, לפתח מיומנויות ולייצר אופק התקדמות במקום העבודה. בין היתר יש בה קורסים לרכישת מקצוע ושפה, לימודי תעודה להנדסאים מסלולים ייעודיים לתואר ראשון ושני במגוון תחומים.
2 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)


בהסתדרות אמרו כי במסגרת התוכנית יכולים הזכאים ללמוד במגוון מוסדות מובילים בתנאים ייחודים ובסבסוד ההסתדרות. עוד הוסיפו בהסתדרות מיד עם השקת התוכנית נרשמה התעניינות של אלפי עובדים במסלולים השונים, ומאות כבר הגישו בקשה רשמית להצטרף.
"לומדים ומתקדמים" מיועדת לכל גיל: יש בה אפשרויות אטרקטיביות גם לצעירים שמתחילים את דרכם בשוק העבודה ומעוניינים ללמוד תואר ראשון, וגם לעובדים ותיקים שרוצים להגדיל את סט הכישורים שלהם ולהרחיב את הידע. בין היתר מציעה התוכנית לימודי תעודת הנדסאי בתחומים שונים במחיר סמלי וקורסים מקצועיים בהנחה של עד 60%. יש אפילו הצעות לאלה שקרובים ליציאה לפנסיה ומעוניינים להשתלב בקורסי תכנון פרישה.
"בכל שנותיי כאיש מקצוע וכמנהיג עובדים תמיד האמנתי שהאפשרות להשלים השכלה ולהרחיב את הידע יכולה לפתוח דלתות בעולם העבודה, להביא לשדרוג מקצועי ולהבטיח עתיד טוב יותר", אמר יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד שיזם את הקמת התוכנית. "כמי שעומד בראש הארגון שהוא ביתם של כלל העובדים והעובדות בישראל, אני גאה בתוכנית אשר תאפשר לאנשים לצמוח, להתפתח במקום העבודה לתפקיד מתקדם ולזכות בשכר מתגמל יותר – אבל לא פחות מכך, גם להתאים את הכישורים המקצועיים שלהם לרוח התקופה".
2 צפייה בגלריה
ועידת ידיעות אחרונות ו  - ynet  בנייני האומה ירושלים 2021
ועידת ידיעות אחרונות ו  - ynet  בנייני האומה ירושלים 2021
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד
(צילום: אלכס קולומויסקי)
את הפרויקט מוביל מנכ"ל ורמ"ט יו"ר ההסתדרות, עו"ד אופיר אלקלעי, שהוסיף: "אין כל ספק שלהשכלה ולהכשרה מקצועית יש ערך רב בעולם שמשתנה בקצב מהיר. כדי לאפשר גם לאנשים עובדים לשמור על הכישורים שלהם עדכניים, חלק לא מבוטל ממסלולי התוכנית נבנה בצורה שמשלבת את הלימודים עם קריירה וחיי משפחה".
בפורטל המיוחד של "לומדים ומתקדמים", שמתעדכן באופן שוטף, ניתן כבר כעת לקבל מידע מקיף על התוכנית ולהיחשף לשלל מסלולי הלימוד שמועברים במוסדות מובילים להשכלה גבוהה בכל רחבי הארץ: מלימודי תואר במינהל עסקים, בניהול מערכות ציבוריות או במשפטים; דרך קורסים בתחומי מחשוב, סייבר, גישור, פיתוח מקצועי וניהול; ועד לימודי שפות והכשרת דירקטורים.
מנהלת מערך ההדרכה וההשכלה בהסתדרות המנהלת את תוכנית "לומדים ומתקדמים", מירי שטח, אמרה: "שוק העבודה אינו מפסיק להתפתח, להשתנות ולהפוך יותר ויותר טכנולוגי, לכן עובד שרוצה לשמור על מקום עבודתו ולהתפתח, חייב להיות כל הזמן בתהליכי למידה והתפתחות - אישית ומקצועית. אני משוכנעת שהקורסים, ההכשרות המקצועיות והתארים שבתוכנית, במחירים המסובסדים ובתנאים הייחודיים שלנו יקנו יכולות חשובות הן לעתיד התעסוקתי והן לאופק האישי".