מבזק החדשות הטובות
(צילום: ניצן דרור)


חתולים תמיד נופלים על הרגליים? שימו לב לחתול הזה – שנמצא בין הרי האשפה במפעל למיון פסולת ועכשיו הוא נמצא במשרד בממשל הרוסי.
את הגילוי המפתיע תפסו מצלמות האבטחה של המפעל, כשאחד העובדים מצא על המסוע שקית לבנה ובתוכה משהו זז. כשהוא פתח אותה, הוא גילה שם חתול חי.
מהזבל למשרד הממשלתי: החתול הרוסי בר המזלמהזבל למשרד הממשלתי: החתול הרוסי בר המזל
מהזבל למשרד הממשלתי: החתול הרוסי בר המזל
(צילום: רויטרס)
בעוד שהעובד הפך למציל היום וסלב מקומי, החתול אומץ על ידי המשרד להגנת הסביבה המקומי במחוז אוליינובסק, וקיבל באופן לא רשמי את תפקיד סגן ממונה על בעלי החיים. כפי שאתם רואים, הוא מרגיש דיי בנוח במשרד החדש שלו.
השרה להגנת הסביבה במחוז, גולנרה רחמטולינה, הודיעה כי היא תעניק תעודת הוקרה לפועל שחילץ את החתול שניות לפני שהיה נמחץ למוות וגם למנהל העבודה שלו. העובד מיכאיל טוקש אמר: "החתול לא יילל בשק וגם לא זז. הייתי צריך לפתוח את השק כדי לבדוק אם יש שם מתכת. בסך הכול עשיתי את העבודה שלי".
ועכשיו, הכירו את הבומבוס – סוג של דבורה, שגדולה יותר מדבורי הדבש – וחוץ מהגוף הגדול שלה והיותה חרק חברתי במיוחד, היא גם מככבת במרכזו של מחקר חדש, שעל פיו הדבורים האלה משננות את מיקומם של פרחים גדולים וטובים, כדי לחזור אליהם במועד מאוחר יותר.
דבורת הבמבוס המשננת דבורת הבמבוס המשננת
דבורת הבמבוס המשננת
(צילום: shutterstock)
על פי המחקר, הן מבצעות "טיסות למידה" לשם כך, מה שדבורי דבש לא עושות.
תצפיות הראו שהדבורים אוספות את הצוף מהפרח – אם הן גילו צוף מתוק וטעים, כזה שהן ירצו לטעום שוב, הן עוזבות את מכרה הזהב, ובדרך נותנות מבט אחורה מכל מיני זוויות, כדי לזכור את המיקום שלו. דבורים גדולות השקיעו זמן רב יותר בלימוד מיקום הפרחים עם ריכוזי הגלוקוז העשירים ביותר, להבדיל מדבורים קטנות שביצעו את אותן טיסות למידה לכל הפרחים.
ולסיום, אם אתם רעבים לקציצת זהב ברוטב ברביקיו, שימו לב להמבורגר הזה, שמציעה מסעדה בקולומביה – בציפוי של 24 קראט.
ביס מוזהב, המבורגר עטוף זהב ביס מוזהב, המבורגר עטוף זהב
ביס מוזהב, המבורגר עטוף זהב
(צילום: רויטרס)
המבורגר רגיל בבוגוטה עולה כחמישה דולרים. התענוג המוזהב הזה עולה 60 דולר, והוא מורכב מלחם בריוש, שתי קציצות בשר, בצל, גבינות ועלי זהב אכילים שהגיעו מארצות הברית. טעם יקר תרתי משמע.
מבזק החדשות הטובות מתפרסם בימים ראשון, שלישי וחמישי