האקתון (אירוע יזמות מרתוני) לזכרו של רב-סרן (במיל׳) אמיר נעים ז״ל, התקיים ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע״ש סמי שמעון, בשיתוף חברת אינטל. רב-סרן נעים ז״ל למד במחלקה להנדסה כימית במכללה ובשנה שעברה החל לעבוד במשרת סטודנט באינטל לכיש, קבוצת EHS. חבריו לצוות בחרו את נושא ההאקתון לזכרו: זהו אתגר סביבתי שעיקרו מציאת פתרון בר-קיימא לאחד מזרמי הפסולת העתידיים במפעל. אתגר זה מצריך חשיבה מדעית/ הנדסית למציאת פתרון יצירתי, זול וישים תעשייתית.
3 צפייה בגלריה
זוכי ההאקתון עם רקטור המכללה, ראש המחקלה לכימיה ובני משפחתו של אמיר
זוכי ההאקתון עם רקטור המכללה, ראש המחקלה לכימיה ובני משפחתו של אמיר
זוכי ההאקתון עם רקטור המכללה, ראשת המחלקה להנדסת כימיה ובני משפחתו של אמיר ז"ל
(צילום: SCE)
רס״ן נעים ז״ל היה חבר כיתת הכוננות בקיבוץ ארז ונפל ב-7 באוקטובר, תוך שחרף את נפשו להגן על תושבי המקום שכל כך אהב. חבריו ללימודים ב-SCE וחבריו לעבודה באינטל, מתארים אותו כאדם שבלט בכישרונותיו, היה סקרן ונעים הליכות. לכן, החליטו במכללה, בחברת אינטל ובמשפחה השכולה, לקיים האקתון המוקדש למורשת החדשנות והסקרנות שהשאיר אחריו.
ההאקתון התקיים בהשתתפות עשרות סטודנטים מהמחלקה להנדסה כימית ומהנדסי קבוצת EHS אינטל לכיש. באירוע הפתיחה הוקרן סרטון קצר על רס״ן נעים ז"ל, הוצג האתגר, בוצעה החלוקה לקבוצות וניתנו הסברים על השיפוט. בשלב הבא, הקבוצות קיבלו חלל ייעודי לעבודה על האתגר במשך 24 שעות. במהלך העבודה כל קבוצה זכתה לחניכה של מנטורים מאינטל ומסגל המחלקה להנדסה כימית במכללה.
3 צפייה בגלריה
פיתוחים חדשים
פיתוחים חדשים
אחת הקבוצות
(צילום: SCE)
לקראת הצגת הפתרון המוצע ביום הראשון, הסטודנטים הכינו מצגת בת 10 דקות ולאחר הצגתה לשופטים, ארבע קבוצות נבחרו לעלות לגמר. ביום השני לתחרות הציגו ארבע הקבוצות שעלו לגמר את פתרונותיהן לכלל המשתתפים בהאקתון ובסיום התחרות נבחרת הקבוצה הזוכה.
במקום הראשון זכתה הקבוצה, שכללה את הסטודנטים והסטודנטיות: הילה פרץ, שירה דיין, פז גואטה, מור קדוש, סלאח אבו דיה, דניאלה סברדלוב, ליאור בוניה, נור קדרי, מיטל קולט, וליז דניליק.
במקום הראשון זכתה קבוצה שפיתחה דרך להוסיף מלח סודיום סופלאט בבנייה, על ידי ערבובו באחוזים קטנים בתערובת הבטון הסופית. התערובת תוכל לשמש לסלילת שבילי אופניים, מדרכות, פארקים וכדומה. "חיפשנו פתרון ירוק, שיאפשר שימוש במלח ללא טיפול מקדים ויעזור לשיקום העוטף והצפון לאור המצב", הם סיפרו.
3 צפייה בגלריה
אמיר נעים ז"ל
אמיר נעים ז"ל
רב-סרן (במיל') אמיר נעים ז"ל
במכללה אמרו כי לקבוצות הזוכות יוענקו מלגות לימודים במימון אינטל. הרעיונות והפתרונות שעולים בהאקתון, יוכלו לשמש את אינטל בעתיד ליישום פתרון סביבתי לפסולת, תחת חזון החברה הכולל להפחתת טביעת רגל סביבתית בכל פעולות הייצור שלה.
"דמותו של אמיר תלווה אותנו ותיזכר לעד בין כותלי המכללה", אמרה פרופ׳ אריאלה בורג, ראשת המחלקה להנדסה כימית ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע״ש סמי שמעון. "לאור דמותו מעוררת ההשראה של אמיר, ששאף תמיד לדעת עוד, נחנך אלפי סטודנטים בשנים שיבואו. ההאקתון הוא נקודת ציון בעבורנו לעודד בקרב הסטודנטים והסטודנטיות חדווה ליצור ולחדש מתוך הידע שרכשו במכללה, בדרכו של אמיר. אני מודה לחברת אינטל על השותפות ולמשפחתו של אמיר על הזכות לחלוק את סיפורו ומורשתו יוצאי הדופן עם הסטודנטים״.