מבזק חדשות טובות
(צילום: אסף חן)

זוג צמידים מעוטרים ביהלומים שהיו שייכים למלכת צרפת מארי אנטואנט נמכרו השבוע במכירה פומבית ב-8 מיליון דולר. הצמידים הללו נשמרו כמעט 200 שנה במשפחת המלוכה, לאחר הוצאתה להורג של המלכה.
הקונה שרכש אותם החליט להישאר אנונימי והציע את ההצעה הגבוהה ביותר דווקא בטלפון. הבעלים החדשים קיבל את הצמידים בקופסת קטיפה כחולה הנושאת את התווית "צמידי המלכה אנטואנט", כשכל אחד מהצמידים מורכב משלוש מחרוזות שמונות 112 יהלומים. איך אמר המשפט שמיוחס בטעות, חשוב לומר, למרי אנטואנט? "אם אין לחם? תענדו יהלומים".
3 צפייה בגלריה
8 מיליון דולר. השרשרת
8 מיליון דולר. השרשרת
8 מיליון דולר. אחד הצמידים
(צילום: רויטרס)
ולדבר נדיר נוסף: דייג בפורטלנד שבמערב ארצות הברית העלה בחכתו תגלית נדירה של 1 ל-100 מיליון, כשתפס לובסטר נדיר במיוחד עם צבע שהחוקרים קוראים לו "צמר גפן מתוק".
ביל קופרסמית' לא האמין למראה עיניו, כשהחזיק חיה כה נדירה שהתפיסה שלה שווה לסיכוי לזכות בלוטו, והוא העניק לו את השם "האדי", כמו הנכדה שלו.
לא מדובר רק בחדשות נדירות, אלא גם טובות, כיוון שהלובסטר הנדיר לא סיים בצלחת של אף אחד בפורטלנד, אלא הועבר לאקווריום מיוחד, שבו הוא יקבל טיפול מיוחד.
3 צפייה בגלריה
הלובסטר הנדיר
הלובסטר הנדיר
הלובסטר הנדיר
(צילום: Get Maine Lobster)
אגב, ב-USA TODAY נכתב כי הסיכוי למצוא לובסטר צהוב הוא אחד ל-30 מיליון והסיכוי למצוא לובסטר לבן הוא אחד ל-100 מיליון. לדברי החוקרים, הסיכוי למצוא לובסטר שצבעו כשל צמר גפן מתוק - הוא גם אחד ל-100 מיליון.
ואלו חדשות טובות גם ללובסטר המתוק. אמנם צבעים שונים עשויים להיראות מגניבים לבני אדם, אבל הם עלולים להיות מסוכנים ללובסטרים. לובסטרים בדרך כלל משתלבים בסביבתם כדי להסתתר מפני טורפים פוטנציאליים, כלומר ניתן למצוא בקלות לובסטר בצבע צמר גפן מתוק על קרקעית האוקיינוס, מאשר לובסטר בצבע רגיל.
ומכאן, ללימה, בירת פרו. שם החליטו תושבי שכונה אחת די אפורה, המתמודדת עם קשיים סוציו-אקונומיים, להפוך את החיים שלהם לצבעוניים יותר, כשצבעו כמעט את הבתים כולם, מדרגות וסמטאות בגרפיטי ענק, שיוצר אשליה אופטית של ציור קיר שאותו ניתן לראות מנקודות תצפית שונות ברחבי העיר.
3 צפייה בגלריה
השכונה בפרו
השכונה בפרו
השכונה בפרו
(צילום: רויטרס)
המטרה? לשפר את חייהם של התושבים, גם כאלה שנפגעו ממגפת הקורונה, לקדם תיירות ובעיקר לשנות את הסטיגמה של השכונה.