הסופר דויד גרוסמן, שקיבל בעבר תואר דוקטור לשם כבוד מכמה מוסדות אקדמים בישראל, יקבל השבוע (יום ב') תואר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב יחד עם חוקרת, רבה, פילנתרופ, מדען ויזם.
תואר דוקטור לשם כבוד מוענק כאות הוקרה על הישגים בתחום המדע, תרומה מיוחדת לחברה או על פעילות פילנתרופית יוצאת דופן על ידי הסנאט והוועד המנהל של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. טקס הענקת התארים יתקיים ביום שלישי בקמפוס שדה בוקר במסגרת מושב חבר הנאמנים ה-52 שייערך השבוע לאחר שנתיים של ריחוק פיזי.
מקבלי תואר דוקטור לשם כבוד לשנת תשפ"ב הם:
דויד גרוסמן - מחשובי הסופרים העבריים בני-זמננו, יוצר רב-השפעה, המראה בספריו עד כמה התקווה, הכאב, הצער והאהבה משותפים לכל בני האדם באשר הם. איש רוח, שבאהבתו לחברה הישראלית ולמילה העברית מאיר באומץ שסעים וניגודים שהם חלק ממורכבותה של ההוויה הישראלית ופועל במסירות למען דו-קיום, שלום ולכינונה של חברה ערכית וטובה יותר.
2 צפייה בגלריה
התמונה של דויד גרוסמן
התמונה של דויד גרוסמן
הסופר דויד גרוסמן
(צילום: טל שחר)
פרופ‘ לואיז ריצ‘רדסון - מדענית העומדת בראש אוניברסיטת אוקספורד, בת-סמכא בחקר ארגוני טרור, מדיניות הגנה וביטחון בינלאומי, שבמחקריה הניחה יסודות מהותיים להבנת מנגנוני הטרור בעולם, היחסים הבינלאומיים והתהליכים הגלובליים המעצבים את מציאות חיינו. תורמת מזמנה וממרצה גם לארגונים ללא מטרת רווח ולאות כבוד על פועלה המתמשך למניעת מלחמה ולמען שלום לטובת כל בני האדם.
הרבה דניס ליז אגר - מנהיגה רבת-השפעה בקהילה היהודית הבינלאומית, הפועלת למען צדק חברתי. רבה נועזת ופורצת דרך, שהייתה חברת הקהילה הגאה המוצהרת הראשונה וכיהנה כנשיאת האיגוד CCAR המאגד יותר מ-2300 רבנים רפורמים. הייתה האישה הראשונה שנבחרה לנשיאת מועצת המנהלים של הרבנים בדרום קליפורניה, המייצגת את כל זרמי היהדות. ציונית מסורה המקדישה את מיטב מרצה לקידום טובתה של מדינת ישראל ולאות כבוד על חוש הצדק והאחריות שהנחו את דרכה להיאבק ללא חת באפליה ובהדרה מכל סוג, ועל מחויבותה העזה לקידום הסובלנות והשוויון בין כל בני האדם באשר הם.
סילבן אדמס - איש עסקים רב-פעלים, שהביא את ניסיונו העסקי ואת כישוריו אל שדה המעורבות החברתית, תמך מהותית בקשת רחבה של פרויקטים בתחומי מדע ורפואה, טכנולוגיה וחדשנות, חינוך ותרבות, לרבות הקמת בתי חולים, שגריר מסור של מדינת ישראל החותר באופן מתמיד לקירוב לבבות ולהשכנת שלום וכבוד הדדי בין כל בני האדם באמצעות הספורט.
2 צפייה בגלריה
סילבן אדמס
סילבן אדמס
סילבן אדמס
(צילום: ראובן שוורץ)
סינדי ומקס מינצברג - יזמים נמרצים ואנשי עסקים מצוינים, כל אחד ואחת בתחומם שהשכילו לפתח תחומי התמחות חדשים ומרתקים מתוך סקרנותם העזה ותשוקתם לחיים מלאי עשייה. ציונים נלהבים, חברים מעורבים ומשפיעים בקהילה היהודית בקנדה, התומכים במסירות בחינוך ובהשכלה הגבוהה בארצם ובישראל. מתוך הערכה על מחויבותם העזה לפיתוח הנגב בפרט ובמדינת ישראל בכלל, ולהעשרת חייהם ורוחם של כל תושביה.
פרופ‘ נחום זוננברג - מדען מחונן שפרץ את גבולות הידע בביוכימיה ובמיקרוביולוגיה, חלוץ בתחומו, אשר בחשיפתו את הקשר שבין תהליכי תרגום חלבונים לבין זיכרון וגמישות מערכת העצבים, ייסד תחום חדש בנוירוביולוגיה והניח תשתית רבת-ערך להבנה מעמיקה של אוטיזם, תסמונת האיקס השביר ותהליכי למידה וזיכרון ובכך פתח את הדרך לפיתוח טיפולים במחלת הסרטן. בהוקרת תודה לאיש שהעמיד דורות של סטודנטים וחוקרים צעירים ממשיכי דרך ולאות כבוד על פועלו לקידום המחקר המדעי בישראל ועל מחויבותו להרחבת גבולות הידע למען רווחתם ובריאותם של בני-אדם בעולם כולו.
טימותאוס הוטגס - איש עסקים, יזם בעל חזון, העומד בראש אחת מחברות התקשורת הגדולות בעולם. תומך ומקדם השקעות חשובות בתשתית הדיגיטלית, בחדשנות ובשיתופי פעולה שהובילו בין השאר לכינון מרכז המצוינות למחקר ופיתוח של החברה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לאות כבוד על מסירותו העמוקה לקידום החינוך, המדע, הדיגיטציה וההשכלה הטכנולוגית בארצו וברחבי העולם.
אות הנשיא על תרומה משמעותית לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב מוענק להרולד פייזנר לאות הוקרה על תמיכתה רבת-שנים ועל פעילותו כנשיא ארגון שוחרי אוניברסיטת בן-גוריון בבריטניה מאז 1997. לאות כבוד על השותפות למשימת האוניברסיטה בקידום הנגב, למען עתידה של מדינת ישראל ושל האנושות כולה.