מתרחבים גם לים: חברת חלל תקשורת הישראלית, העוסקת באספקת שירותי תקשורת לוויינית באמצעות לווייני עמוס, הודיעה היום (א') כי היא נכנסה לתחום התקשורת הלוויינית הימית (Maritime). החברה דיווחה על עסקה ראשונה, בעלת משמעות אסטרטגית, לאספקת שירותי תקשורת בפלח שוק התקשורת הלוויינית בתנועה.
1 צפייה בגלריה
הדמיה
הדמיה
הדמיה
(הדמיה: חלל תקשורת)
מחלל תקשורת נמסר כי השירות יינתן באמצעות הלוויין המתקדם עמוס-17 ובתחום תדר Ka, למשך קצת יותר משנתיים עבור לקוח גלובלי ומשמעותי בתחום. ההכנסות הצפויות לחברה מן העסקה הינן בהיקף של כ- 4.6 מיליון דולר. בחברה לא מסרו מי הלקוח.
בחברה אמרו כי חלל-תקשורת פועלת מזה תקופה בכדי לשפר את יכולותיה לאספקת פתרונות תקשורת לשוק הימי, המהווה נתח משמעותי בשוק התקשורת הלוויינית. לאחרונה, ביצעה החברה מספר מהלכים הכוללים בין השאר הזזת אלומת ה-Ku של הלוויין הדיגיטלי עמוס-17, באופן שיאפשר אספקת שירותי תקשורת באזור האוקיינוס ההודי, איי סיישל והאיים המאלדיביים.
בחלל תקשורת הוסיפו כי ההחלטה להרחיב את מגוון השירותים שמספקת חלל תקשורת ללקוחות בתחום התקשורת הימית הינה צעד נוסף ביישום אסטרטגיית הצמיחה של החברה והגדלת מגוון הפתרונות לפלחי שוק ייחודיים. בחברה הוסיפו כי הבחירה בחלל-תקשורת ובפתרון המוצע, מביעה אמון רב בחברה וביכולות המתקדמות של הלוויין עמוס-17 ומחזקת את יישום התכנית האסטרטגית של החברה אשר שמה לה למטרה להיות ספק מוביל ומשמעותי לשירותי תקשורת מבוססי לווין ביבשה ובים.