במטרה להקל על תושבי הדרום ולשמור על רווחת בעלי החיים וביטחונם, משרד החקלאות הודיע אחר-הצהריים (יום ד') כי הוא נערך למתן מענה וטיפול בחיות המחמד הזקוקות לסיוע לנוכח המלחמה.
1 צפייה בגלריה
כפר עזה
כפר עזה
לוחמי צה"ל עם כלב בכפר עזה
(צילום: רויטרס / Ronen Zvulun)
בהודעת משרד החקלאות נכתב כי "מהערכת מצב שערכו באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות עולה כי ישנם בעלי חיים רבים אשר נקלעו לאזורי הקרב ובעליהם פונו למקום שלא מאפשר שהיית בעלי חיים, נחטפו או נרצחו; בעלי חיים שבעליהם גויסו למילואים ונותרו לבדם או ללא טיפול ראוי; תושבים שנאלצו להשאיר מאחור את חיות המחמד. במסגרת זו, ולצד שאר התמיכה אשר המשרד מספק בכל התחומים שבאחריותו, המשרד יסייע כמוקד ריכוז מידע, תיאום וניתוב פניות בנושא חיות מחמד באזורי העימות".
במשרד הוסיפו כי "גורמי המקצוע באגף רווחת בעלי החיים בשירותים הווטרינריים החלו בביצוע מיפוי של מקומות הפינוי המאפשרים שהיית המפונים יחד עם חיות המחמד. בהתאם למיפוי, יוצעו למפונים האפשרויות המתאימות לבחירתם".
משרד החקלאות הדגיש כי מוקד המשרד משמש לריכוז מידע, קבלת פניות ותיאומים בכל הנוגע לפינוי בעלי החיים באזורי העימות, בהתאם להנחיות צה"ל.
תושבים שהתפנו עם חיות המחמד, תושבים שנאלצו להשאיר את בעל החיים מאחור, מגויסים שלא יכולים לטפל בבעל החיים, וארגונים שמוכנים לקלוט אליהם בעלי חיים מוזמנים לפנות למוקד המשרד אשר יסייע ככל הניתן, בטלפון 6016*.