אחרי יותר משנה של המתנה, נוחתת היום העונה האחרונה של "משחקי הכס" בארצנו הקטנה, ועם כל האושר הצרוף שמתלווה לזה, סביר שחובבי הסדרה והמעריצים המושבעים - עלולים לחוש דכדוך קל. ויש להם סיבה טובה לכך; שכן הסדרה הפופולרית מגיעה אל קיצה.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
משתלבת טוב עם אלכוהול. "משחקי הכס"
(צילום: יח"צ)
למרבה המזל, אלכוהול משתלב טוב גם עם שמחה וגם עם עצב. ומה הקשר, אתם שואלים? מאז שהסדרה החלה את דרכה לפני כארבע שנים, הציפו את השוק מגוון בירות, יין ומשקאות אלכוהוליים אחרים, תוך שהם מקדישים עצמם לסדרה האלמותית. ואם כל זה לא מספיק, ממש לאחרונה הושק בארץ ה"ווייט ווקר" ("המהלך הלבן") מבית ג'וני ווקר, יחד עם הכרזה שעוד שמונה סוגי מאלט ויסקי עומדים לצאת לשוק בקרוב.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
משקה ה"ווייט ווקר" מבית ג'וני ווקר
(צילום: יח"צ)
אז לכל אלו המעוניינים לצפות בעונה האחרונה של "משחקי הכס" עם מצב רוח טוב ומרומם, הנה רשימה של משקאות הסדרה שהושקו עד כה. אגב, חלק מהמשקאות נחשבים לפריטי אספנות, כך שיש סיכוי שיהיה לכם קשה להשיגם.

הבירות של "משחקי הכס"

בלונד אייל כס הברזל | Iron Throne Blonde Ale
הבירה, שנחשבת לבירה הרשמית הראשונה של "משחקי הכס", הופצה לראשונה במרץ 2013 ושווקה על ידי מבשלת "אומגאנג" בניו יורק, לקראת העונה השלישית. מדובר בבירה בהירה, קלה לשתייה ומתובלת בקליפת לימון. בספטמבר 2015 יצאה מהדורה נוספת לבירה הפופולרית, אך מאז הפסיקו לייצר אותה ולהפיצה לחנויות.
קחו את הסטאוט הכהה | Take the Black Stout
הבירה השנייה של מבשלת "אומגאנג", שהופצה לראשונה בספטמבר 2013, מכילה 7 אחוזי אלכוהול ומבוססת על לתת. בדומה לבירה מהפסקה הקודמת, גם היא זכתה למהדורה נוספת בספטמבר 2015. ולמרות שגם הבירה הזו כבר לא מיוצרת, אם תתאמצו מאוד תוכלו עדיין לצוד בקבוק או שניים ממנה ברחבי האינטרנט.
רד אייל אש ודם | Fire and Blood Red Ale
הבירה השלישית של "משחקי הכס" היא אייל ענברית חריפה המתובלת בצ'ילי. היא הופצה לראשונה במרץ 2014, והופצה שוב מחדש באוקטובר 2017. כיום, אם שאלתם, לא ניתן להשיגה.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
הבירה הרשמית של הסדרה מבית "אומגאנג"
(צילום: יח"צ)
דובל אייל ואלאר מורגוליס |Valar Morghulis Dubbel Ale
הבירה הרביעית של "משחקי הכס" הופצה באוקטובר 2014, והייתה בסגנון בלגי, בטעם מאוזן, עדין ועם סיומת של מתיקות מאלטית עשירה, קרמל ומרירות. גם פה, הבירה הופצה מחדש באוקטובר 2016, אבל כעת אזלה מן המדפים ואין להשיגה. עם זאת, אם הגיע אליכם הבקבוק, הוא בהחלט בר-שתייה ג
אייל סייזון כהה עורב שלושת העיניים | Three-Eyed Raven Dark Saison Ale
הופצה באפריל 2015. בישול מסתורי ויוצא דופן זה הוא סייזון כהה, בסגנון היברידי כהה, בהתאם לטירוף של בשלן הבירה. הבירה לא הופצה מחדש ולצערנו אין להשיגה כעת.
אייל חיטת הופי שבע הממלכות | Seven Kingdoms Hoppy Wheat Ale שווקה לראשונה באפריל 2016. לאחר תקופה, מבשלת "אומגאנג" חזרה עם בירה קלה לשתייה, שילוב שבין חיטה בסגנון בלגי לבין אייל אמריקני מודגש. גם בירה זו אזלה מהמלאי.
טריפל אייל ואלאר דוהריס | Valar Dohaeris Tripel Ale הבירה הבאה יצאה לשוק באוקטובר 2016, והיא מבוססת על הבירה הבלגית, אך צבעה נחושת ויש בה 9 אחוזי כוהל. הודות לסוכר קנדי, טעם הבירה ממותק ואופיה של בלגית עם הרבה שמרים. גם בירה זו הופצה מחדש, ובהחלט ראויה לשתייה, במידה שתמצאו בקבוק, כמובן.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
בירות נוספות שיצאו בהשראת הסדרה מבית "אומגאנג"
(צילום: יח"צ)
גולדן אייל להשתחוות למלכה | Bend the Knee Golden Ale הופצה במאי 2017. "אומגאנג" כיוונה לבירה בסגנון בלגי עם 9 אחוזי כוהל, כשהיא בושלה עם מאלט פילנזר וארבעה סוגי כשות. הבירה הייתה במהדורה מוגבלת במיוחד, נחטפה מן המדפים וכיום לא ניתן להשיגה יותר.
דאבל אייל לבן החורף מגיע | Winter Is Here Double White Ale הופצה באוקטובר 2017. בירה עם 8.3 אחוזי כוהל בסגנון בלגי אייל לבן כפול, כשאביר הלילה הנוצץ מעוטר על התווית. הבירה לא קיימת יותר.
יד המלכה | Hand of the Queen הופצה באפריל 2018. בירה עם 11 (!) אחוזי כוהל על בסיס יין שיפון. הבקבוק יצא בנפח של 750 מ"ל ובמהדורה מוגבלת.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
יין מלכותי
(צילום: יח"צ)
מלכת שבע הממלכות | Queen of the Seven Kingdoms הופצה ביוני 2018. בירה בלגית עם אייל סאוור וסגנון בלונד אייל, שהושקה לכבודה של סרסי לניסטר. הבירה עדיין זמינה לרכישה באינטרנט.
אם הדרקונים | Mother of Dragons הופצה בספטמבר 2018. שילוב של פורטר מעושן עם קריק בלגי, או במילים אחרות - בירה כהה עם אף וטעם מעושן וברקע, סיומת של דובדבנים. הבירה עדיין זמינה לרכישה באינטרנט.
מלך הצפון | King of the North הופצה בנובמבר 2018. הבירה יצאה בחבית בלבד בגודל אימפריאל, כמחווה לג'ון סנואו. ניתן למזוג אותה לבקבוקים בנפח 750 מ"ל, אך היא לא מפוסטרת ולכן צריך לשתות אותה במיידי. על אף שהיא זמינה, לא ניתן לייבא אותה לארץ.

היינות של "משחקי הכס"

משחקי הכס, שרדונה 2017 יקב "וינטאז' ויין" היושב בסנטה רוזה שבקליפורניה, השיק ארבעה סוגי יינות כמחווה לסדרה – וכולם באישור ובחסות של אולפני HBO, המפיקים את סדרת הטלוויזיה. שרדונה בסיסי וחמוד, הנמכר עבור 19.99 דולר.
משחקי הכס, ממסך אדום 2017 הושק במקביל לשרדונה, והממסך המגיע מאזור פאסו רובלס משלב כשישה זנים אדומים, בעיקר פטיט סירה וזינפנדל. גם יין זה נמכר תמורת 19.99 דולר.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
ויש גם יין!
(צילום: יח"צ)
משחקי הכס, קברנה סוביניון 2017 ענבים המגיעים מכרמים בעמק נאפה. יין זה הוא המותג הגדול של היקב, ונמכר במחיר של 49.99 דולר.
משחקי הכס, פינו נואר 2017 (היין הושק רק ביוני 2018) כרמי הענבים נמצאים במדינת אורגון. גם יין זה נמכר תמורת 19.99 דולר.

ויסקי "משחקי הכס"

ג'וני ווקר המהלך הלבן | White Walker הוויסקי הופץ בישראל במרץ 2019, וכמה חודשים לפני זה בדיוטי פרי "ג'יימס ריצ'רדסון". המבשלה הסקוטית הידועה - "ג'וני ווקר", הודיעה על שיתוף הפעולה הרשמי עם HBO כבר בחודש מאי, ומשקה זה הגיע לשוק לאחרונה ונמכר בהצלחה יפה.
בלנד ייחודי זה מורכב מסינגל מאלט ממזקקת "קארדו" וממזקקת "קלינליש" – אחת מן המזקקות הצפוניות ביותר בסקוטלנד, באיזור הסובל מחורף קשה, אבל אקלים קצת פחות קשה מהקיר הצפוני שבסדרה "משחקי הכס". הוויסקי עצמו מותיר רמזים של סוכר מקורמל, וניל, דובדבנים אדומים טריים ואף הדרים.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
"המהלך הלבן" בחסות "ג'וני ווקר"
(צילום: יח"צ)
מומלץ להגיש את המשקה קר – ואפילו על קרח, בדיוק כמו שתקבלו את מלך הלילה המעוטר על הבקבוק. אגב, חשוב לציין כי על הבקבוק עצמו כתוב מהדורה מוגבלת, אבל סביר כי תמצאו אותו כמעט בכל חנויות היין והאלכוהול בארץ תמורת 179 שקל.
משחקי הכס, אסופת ויסקי סינגל מאלט | The Game of Thrones Single Malt Scotch Whisky Collection אם ויסקי בלנדד אחד לא מספיק, "ג'וני ווקר" הודיעה כי תפיץ עם השקת הסדרה גם שמונה סינגל מאלט חדשים, משמונה מזקקות שונות, כשלכל משקה מאפיינים משלו – בדיוק כמו הממלכות בבתי ווסטרוז.
המשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכסהמשקאות האלכוהוליים ששותים במשחקי הכס
בקבוקי ויסקי על שם משפחות המלוכה בסדרה
(צילום: יח"צ)
המשקאות אמנם טרם הגיעו לישראל, אבל אפשר יהיה למצוא סינגל מאלט מגלנדולן (על שם משפחת טלי), דלוויני (על של משפחת סטארק), קארדו (שושלת טרגריין), לגבולין (משפחת לניסטר), אובן (משמר הלילה), טליסקר (בית גריג'וי), רויאל לוכנגר (משפחת ברת'יון) וקלינליש (על שם בית טירל).
צפייה נעימה!