(צילום: אבי חי, ירון ברנר)

מגפת הקורונה ממשיכה לגבות קורבנות, ומכה קשות באיטליה, בה מספר המתים עומד על 7,503 בני אדם. 683 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה, ומספר הנדבקים הרשמי זינק ל-74,386. ד״ר אילן רוזנברג, קרדיולוג במרכז הרפואי ליד העיר גנואה שבצפון איטליה, התראיין לאולפן ynet וסיפר על המצב המדאיג.
״אמנם אין לנו בגנואה את המצב הקריטי שיש במילאנו, אבל אנחנו מתקרבים אליו״, הוא מתאר. אנחנו מאוד מרוכזים בעבודה שלנו, אך חווים תחושות קשות של לחץ ופחד מאיבוד השליטה. ניכר בצוותים מתח, אנשים מודאגים, דואגים למשפחות שלהם. זה לא מצב רגיל, מספיק לראות את הכמות של החולים בבתי החולים. זה משהו אחר לחלוטין״.
 "מספיק לראות את כמות החולים. זה משהו אחר": הקורונה באיטליה "מספיק לראות את כמות החולים. זה משהו אחר": הקורונה באיטליה
"מספיק לראות את כמות החולים. זה משהו אחר": הקורונה באיטליה
(צילום: AFP)
ד״ר רוזנברג מספר כי בדומה למצב בישראל, גם באיטליה קיים מחסור בציוד מיגון וציוד רפואי. ״אין לנו מספיק. נוצרים מחסורים עצומים באיטליה שנמשכים עד עכשיו. עם זאת, לאט לאט נראה שיפור. הצוות הרפואי שעובד במחלקות המיועדות לחולים בנגיף ממוגן היטב״.
נגיף הקורונה בקרמה איטליהנגיף הקורונה בקרמה איטליה
נגיף הקורונה בקרמה איטליה
(צילום: EPA)
נגיף הקורונה במילאנו איטליהנגיף הקורונה במילאנו איטליה
נגיף הקורונה במילאנו איטליה
(צילום: AP)
מספר הקורבנות באיטליה הוא הגבוה בעולם, וכולל יותר קורבנות מאשר בסין, בה כידוע התפרצה מגפת הקורונה. אתמול (ג') נרשמו עוד 4,790 מקרי הידבקות בנגיף, כאשר מבין כלל הנדבקים החלימו כבר 8,326 בני אדם. ברחבי העולם הגיע מספר הנדבקים בנגיף הקורונה ל-438,213, מתוכם 19,650 מתים.