באופן הפוך מהרבה מאד עסקים, סגירת השמיים דווקא מועילה למי שתמיד רצתה לעבור ניתוח פלסטי. ראשית, יש זמן להחלים בלי לחשב את מועד הניתוח בין טיסות, עבודה וחופשת הקיץ, ושנית, אפשר להשקיע את הכסף שנחסך מהחופשה המשפחתית בעצמך.
בנוסף, חל שינוי מהותי בדפוס העבודה. עבודה מהבית מאפשרת זמן החלמה ממושך בלי הצורך לקחת ימי מחלה. אולי רק לנסות לקרב את המצלמה לפנים בפגישות הזום אם עברת מתיחת בטן או פשוט לא להדליק אותה אם עברת ניתוח באזור הפנים שאינך מעוניינת שיידעו עליו.
קראו עוד:
ואם כבר הזכרנו שיחות וידאו, אז רובנו תקשרנו הרבה באופן הזה בתקופת הסגר ואין כמו שיחת וידאו כדי להבחין בקמטים, נפילות, כהויות ועוד סממני גיל שמשתקפים בהבלטה בעדשת מצלמת הסלפי כשאת בפיג'מה ולא מאופרת כלל.
השימוש הרב בווידאו גרם להרבה (א)נשים לחוסר שביעות רצון מהמראה שלהם ולרצון לעשות משהו טוב בשביל עצמם.

1 צפייה בגלריה
דווקא מתחת למסכה. ניתוחים פלסטיים בנסיקה
דווקא מתחת למסכה. ניתוחים פלסטיים בנסיקה
דווקא מתחת למסכה. ניתוחים פלסטיים בנסיקה
(צילום: shutterstock)

איך משפיעה עלינו המסכה?

סימן הזיהוי של המנתחים הפך נחלת הכלל. כולם עוטים מסכות, גם ביום קיץ לוהט עם 45 מעלות בצל. מדובר בשינוי דרמטי לאופן שבו אנו נחשפים אחד לשני ולעצמנו (רב הזמן). החלק העליון של הפנים והצוואר נותרו חשופים, דבר הגורם לרבים מאיתנו להשקיע בעיניים, עפעפיים, מצח ובקמטים שמסביבם.
בנוסף, לאחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית בפניות לניתוחי עפעפיים וגבות, שאיבת שומן בצוואר, הזרקת בוטוקס לטשטוש קמטים בצידי העיניים והרמת הגבות ולמילוי השקעים מתחת לעיניים בחומצה היאלורונית.
מצד שני, אין בעיה לעשות את טיפולי מילוי השפתיים או למלא נפחים בפנים ולהזריק בוסטרים באמצע השבוע, כי תמיד אפשר לשים מסכה עד שהאזור מחלים לחלוטין ואף אחד לא ישים לב שטופלת.
תחום נוסף שנראית בו עלייה משמעותית הוא טיפולים לשיפור איכות העור וטיפולי פנים שונים. עור הפנים מושפע מאד מהחום, וגם מהזיעה שמתחת למסכה. התופעות של "רגישות למסכה", שונות ומשפיעות באופן שונה על כל אחד ואחת מאיתנו.
יש מטופלות שמגיעות ומבקשות "להחיות" את העור ואני מציע להן להזריק את אחד מסוגי הסקין בוסטר הטובים שקיימים. החומר מוזרק לתת העור וביכולתו להעלים את הקמטוטים העדינים בפנים ולעזור ליצור מראה מתוח, אלסטי וצעיר יותר. הבוסטר אינו חומר שיוצר נפח, אלא כזה שמעודד ייצור של סיבי קולגן ואלסטין בעור ומשפר את איכותו.
המטופלות שהמסכה הכירורגית יחד עם החום והלחות של הקיץ הישראלי יוצרים אצלן פצעים וגירוי, מופנות לחברינו רופאי העור והמתאימות מופנות לקבלת אחד מטיפולי הפנים שהקוסמטיקאית הרפואית העובדת במרפאתי מתאימה להן, כל אחת בהתאם לסוג ומצב העור שלה. בזמן של לחות גבוהה כדאי לעשות מסכות לספיגת שומן על בסיס קמומיל, אצות ים ועוד.
טיפול חדשני בקפסולת פחם באמצעות מכשיר שהגיע אלינו בתקופת הקורונה מאפשר לטפל בעור שמן, לסגור את הנקבוביות ולטפל בפצעונים ואקנה. בנוסף, כדאי להקפיד להשתמש בתכשירים נלווים כמו מי פנים, סבון פנים, מסכות ביתיות לספיגת שומן וכמובן להמשיך להקפיד על קרם נגד השמש כשיוצאים מהבית.
פרופ' איל וינקלר, מנהל מערך הכירורגיה הפלסטית בבי"ח מעייני הישועה; לשעבר יו"ר איגוד הפלסטיקאים בישראל