(צילום: אבי חי)

דרך מקורית לעזור לילדים בהפחתת חרדה בעת מפגש רפואי אפשרי, במיוחד בתקופה הזאת: בית חולים לדובים הוא פרויקט שהוקם לפני ארבע שנים, במטרה לצמצם חרדה של ילדים בזמן טיפול רפואי.
בימים אלו תושבי היישוב תמרת לקחו את הפרויקט צעד אחד קדימה במטרה להקל על ילדים בהתמודדות עם בדיקות קורונה. "זה בעצם פרויקט שקיים היום בפקולטות לרפואה", מסבירה לטם אסף, רכז קהילה בישוב תמרת ושותפה לפרויקט.
"כל ילד מגיע עם הדובי האהוב שלו ומקבל טיפול רפואי ממש כמו בבית חולים. אחד התושבים אצלנו הוא רופא, ד"ר אסף שגיא, וצוות שהוא הקים בתוך הישוב, יזמו את הפרויקט בתוך הקהילה".
(צילום: עינב קופולוביץ)
הרעיון הוא שעושים לדובים בדיקות קורונה?
"כן, מי שבאמת השתתף ממש לבש את כל הציוד המגן, עשינו בדיקות קורונה לדובים עם מטושים. ממש הכול אחד לאחד וגם הכנו מסכות לדובים. היום, כשילד צריך לקבל טיפול ומגיע לבית החולים, לחדר המיון, יוצא לו לפגוש דמויות שהן יחסית מלחיצות, לבושות כמו עב"מים כאלה, אז עשינו ממש הדמיה".
(צילום: עינב קופולוביץ)
אז יש סיכוי שהילדים של תמרת רגועים יותר בקשר לקורונה?
"אני רוצה לחשוב שכן, שהם קיבלו איזושהי חוויה מקדימה באיך זה נראה להיפגש עם דמות רפואית בזמן קורונה. החשיפה המקדימה הזו הוכחה במחקרים קליניים כמשהו שיכול להוריד חרדה ולחץ ולגרום ליותר שיתוף פעולה בזמן שבאמת צריך.
"הילדים באים עם הדובי האהוב ורואים איך עושים לו בדיקת לחץ דם ובדיקת דופק. לפעמים גם שמים לו גבס או עושים בדיקת רנטגן. ממש מדמים את זה לבית חולים".
עוד היא מוסיפה: "חשוב לי לומר שנשמח לתת מידע ולספר איך עושים את זה עם כל קהילה, ישוב, מושב, קיבוץ ועיר שרוצים לקיים את הפרויקט הזה. מדובר בהתארגנות עצמית של מתנדבים ואני ממש אשמח לספר ולשתף".
(צילום: עינב קופולוביץ)

(צילום: עינב קופולוביץ)