ארי שפיץ (21), לוחם גבעתי, שב להכרה מלאה חודש וחצי לאחר שנפצע אנושות ברצועת עזה. הוא נחשב לאחד הפצועים הקשים במלחמה. הרופאים והצוותים הנוספים בבית החולים סורוקה נלחמו על חייו לילות כימים. אימו לאה מספרת: "ביום חמישי, לאחר שארי פקח עיניים, הוא הנהן בתשובה לשאלה שהפנינו אליו, כאילו נולד מחדש". לאחר שהעירו אותו, הרופאים נאלצו להרדים אותו מחדש ורק היום הצליחו להוריד את ההרדמה לחלוטין.
2 צפייה בגלריה
ארי שפיץ שנפצע אנושות בעזה
ארי שפיץ שנפצע אנושות בעזה
ארי שפיץ שנפצע אנושות בעזה שב להכרה מלאה
(צילום: באדיבות המשפחה)
ד"ר עמית פרנקל, רופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ בסורוקה, אומר כי ארי "הובהל לחדר הטראומה של המרכז הרפואי סורוקה במסוק, כשמצבו קשה. הפגיעה המורכבת חייבה ניתוח ממושך – כאשר מיד לאחריו הועבר למחלקה לטיפול נמרץ כללי, שם הוא מטופל, מורדם ומונשם. בשלב זה לא נשקפת סכנה לחייו, אולם ברור לכולנו כי לפניו עדיין דרך ארוכה ומלאת מהמורות. נמשיך לטפל בו במסירות, ולעמוד לצד משפחתו ככל שידרש".
כאמור, ביום חמישי האחרון החלו הרופאים לנסות להעיר את ארי, לאחר שבפעמים הקודמות - גופו הגיב לניסיונות הללו בצורה קשה. הפעם, כאמור, המשימה הוכתרה בהצלחה. "אנחנו אחרי 41 יום של מסע ארוך. זה ניסי ניסים", אומרת האם לאה שלא איבדה תקווה אפילו לרגע אחד, "ארי עדיין מונשם אבל אנחנו מנהלים שיחות עם מצמוצי עיניים. לא נוכל לדעת באמת מה המצב שלו עד שיורידו את ההנשמה. הוא התרגש. השיקום ייקח זמן. אבל הסיפור שלו יהיה סיפור טוב. הוא חזק וגיבור".
לפני כשבועיים סיפרה האם ל-ynet: "ארי נולד בלילה של הפיגוע במלון פארק. בליל הסדר הוא יהיה בן 22 ואנחנו חולמים שעד אז הוא יוכל להיות בבית. הבאנו ילד למציאות לא פשוטה. כשבעלי ואני היינו בדרך לסורוקה באוטו, בחרנו בחיים. קיבלנו החלטה שאנחנו בוחרים בחיים, ושיהיו לארי חיים מאושרים ונהיה שם בשבילו לא משנה מה".
ארי נפצע בפיצוץ מטען בשכונת זייתון בצפון הרצועה ולוחמים סביבו היו בטוחים שהוא נהרג. הרופא הגדודי התקשר לבדוק שוב והבחין בדופק חלש. מרגע זה החל במסע לחיים שכלל פינוי במסוק. בבית החולים סורוקה עבר ארי ניתוחים בעקבות פציעות קשות מאוד בגפיים: "הוא נכנס לעזה בראש מורם, בידיעה ברורה למה הוא נכנס. הבן שלי חווה נס אחרי נס אחרי נס. הוא פשוט צריך עוד כמה ניסים. ארי קיבל 30 מנות דם ושרד את הפינוי לסורוקה. הוא הגיע בהכרה ונאבק להישאר בחיים. הוא יחיה חיים מלאים וטובים. לא סתם היו לו כל כך הרבה ניסים בדרך לפה".
2 צפייה בגלריה
ארי שפיץ שנפצע אנושות ואימו לאה
ארי שפיץ שנפצע אנושות ואימו לאה
האם לאה תשתתף במרוץ שליחים למען בנה
(צילום: באדיבות המשפחה)
המשפחה שיתפה בקבוצת העדכונים בווטסאפ: "מעדכנים מוקדם מהרגיל כדי לשתף אתכם בבשורות הטובות. ההתקדמות של ארי היום היא ממש ניסי ניסים. מהבוקר ארי בהכרה מלאה, וממש מתקשר איתנו. ארי עדיין מונשם ולכן הוא לא יכול לדבר. ארי עלה לשיחת וידיאו עם חבר שמתחתן הערב, בלי מילים, והשיחה הייתה מאוד משמעותית. למרות ההנשמה, ארי הצליח לומר לנו ולראש הישיבה כמה מילים. מהבוקר ארי מחלק בנדיבות חיוכים לכל הצוות. כמות דמעות השמחה שירדו היום בטיפול נמרץ, שלנו, ושל הצוות המסור שמלווה אותנו היא מדהימה".
כעת, לאחר שחזר להכרה, קבוצת הריצה שייסדה אימו לאה תשוב לרוץ למען החלמתו. ביום חמישי הקרוב תשתתף קבוצת הריצה של שפיץ במקטע בן 10 ק"מ בין בסיס חצרים לבית החולים סורוקה, שתסתיים ליד מיטתו של ארי, על מנת לחזקו. אליהן יצטרפו מאות רצים שירוצו במסגרת מרוץ אפיקים המסורתי מירושלים לאילת, הנחשב למרוץ השליחים הארוך בעולם (360 ק"מ) ומתקיים בחסות הקרן לידידות. 
במשך שנים, מייסדת הקבוצה שפיץ וחברותיה נהגו לרוץ שלוש פעמים בשבוע ברחובות ירושלים ואחת לשנה להשתתף במירוץ אפיקים עם בנה. מאז פציעתו של ארי לפני כחודש וחצי הפסיקה הקבוצה לרוץ. לאה ובעלה עברו להתגורר בבאר שבע כדי שיוכלו לשהות ליד בנם הפצוע. "לאה הנהיגה את הקבוצה, תכננה את מסלולי הריצה, הייתה הרוח החיה", סיפרו חברותיה לקבוצת הריצה. 
"אנחנו קוראים לציבור כולו להצטרף למרוץ", אמרה האם לאה, "לעשות מעשים טובים ולהתפלל לרפואתו של ארי (משה אהרן בן לאה בילא) וכל הפצועים, ולמען הילדים בסיכון ומודים לה' על הניסים שעשה עמנו".
נכון להיום מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 29 פצועי צה"ל במצב קשה. 184 נוספים במצב בינוני ו-54 באורח קל.