בשיתוף עמותת סולמות

ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק האחרון בסדרה, פרק ה-54 - פרשת וזאת הברכה בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת וזאת הברכה

בפרשה האחרונה בתורה, משה רבנו נפרד מעם ישראל, ומברך כל אחד ואחד משבטי ישראל באופן אישי, לפי ייחודו. הברכה מצביעה על הייעוד של כל שבט, ותלווה ותכוון אותם בהמשך הדרך, עם כניסתם לארץ ישראל.
1 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-54 של הסדרה - פרשת וזאת הברכה
צפו בפרק ה-54 של הסדרה - פרשת וזאת הברכה
צפו בפרק ה-54 של הסדרה - פרשת וזאת הברכה
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
בפרק האחרון של הסדרה, נסים מבין שלכל אחד בעולם יש ברכה וייעוד וחלום שהוא צריך להגשים, ואי אפשר לוותר עליו. כשם שמשה רואה את הייעוד והייחודיות של כל שבט, כך גם נסים לומד להבחין בייעוד של עצמו, ושל כל אחד מבני משפחתו, ומתוך כך לבנות עסק שיגשים את החלום של עצמו, בשיתוף פעולה עם כל בני המשפחה. לא רק נסים מגשים את חלומו אלא כל אחד מבני המשפחה בונה את עצמו, מגשים את חלומו האישי, ומתוך כך יכול לתרום מכישוריו הייחודיים לעסק המשפחתי.
נסים מודה לכל אחד מבני משפחתו, ומפרגן לכל אחד מהם על כישוריו הייחודיים, ועל היכולת לשתף פעולה למען הגשמת החלום.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות