בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-43 - פרשת מסעי בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת מסעי

האופן בו אנחנו מסכמים מסע, תקופה או תהליך הוא בעל חשיבות רבה, ויכול לתת את המשמעות לתהליך כולו. לקראת הכניסה לארץ ישראל, כאשר עם ישראל מגיע לסיום המסע שלו במדבר, משה רבנו מתאר את המסע שעברו, מיציאת מצרים עד עכשיו. המקומות שמשה בוחר להזכיר, האירועים שהוא בוחר לפרט, ואלה שהוא בוחר שלא להזכיר ולא לפרט - מספרים סיפור מסע מסויים.
2 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-43 של הסדרה - פרשת מסעי
צפו בפרק ה-43 של הסדרה - פרשת מסעי
הם נזכרים בתחנות שונות שעברו במסע. צפו בפרק ה-43 של הסדרה - פרשת מסעי
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
2 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-43 של הסדרה - פרשת מסעי
צפו בפרק ה-43 של הסדרה - פרשת מסעי
עד כמה חשוב להם היחד המשפחתי.
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
גם משפחת עדן מסכמת את המסע שעברה, אל מול הנוף המדברי המהמם. הם נזכרים בתחנות שונות שעברו במסע, באירועים המיוחדים שעברו עליהם יחד, ובמה שהם למדו במהלך המסע על החיים שלהם כמשפחה. הזכרת התחנות השונות והאירועים שקרו בהן מביאה אותם להבנה שהמסע תרם מאד לגיבוש המשפחתי שלהם. במהלך המסע הם למדו עד כמה חשוב להם היחד המשפחתי, ואיך אפשר לשמור על איזונים ועל היחסים הטובים ביניהם.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות