בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-46 - פרשת עקב בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת עקב

לאחר טיול מוצלח, נסים מרגיש "על הגובה", והבטחון העצמי שלו עולה. קצת יותר מדי. הוא כל כך בטוח בעצמו, עד שאינו מקשיב לדבריה של גלי - אינו עוצר בתחנת דלק להתרעננות ולמילוי דלק. כך הוא כמעט גורם לתאונה ובסופו של דבר נתקע באמצע המדבר, ללא דלק, לקראת רדת החשכה.
1 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-46 של הסדרה - פרשת עקב
צפו בפרק ה-46 של הסדרה - פרשת עקב
צפו בפרק ה-46 של הסדרה - פרשת עקב
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
מתוך התבוננות בפרשת עקב דנה מלמדת את המשפחה את מידת הענווה - גם כשיש לאדם בית ופרנסה ורכוש רב, עליו להזהר ממידת הגאווה, המביאה למחשבה שהוא כל-יכול. עליו להמשיך להתנהג בענווה ובצניעות, שיובילו אותו בדרך נכונה. נסים מבין את המסר, מבין שהתנהג בגאווה, וכעת עליו לתקן את מה שקילקל.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות