בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-40 - פרשת בלק בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת בלק

למילים יש כח ומשמעות. למילים טובות יש השפעה חיובית ומיטיבה, ולמילים שליליות יש כח הרסני. כל אחד מאתנו רוצה לשמוע מילים טובות על עצמו, ואיננו מעוניין לקבל ביקורת ובוודאי לא קללות. בפרק שלפנינו, גלי מתמודדת עם ביקורת קטלנית שנכתבת עליה באתר, ושמחה מתמודדת עם ביקורת של שמואל, החבר שלה. כיצד ניתן לתקן את הנזק שנגרם להן בעקבות מילים אלה?
2 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-40 של הסדרה - פרשת בלק
צפו בפרק ה-40 של הסדרה - פרשת בלק
ניתן לתקן את הנזק של המילים הרעות בעזרת מילים טובות.
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
דנה לומדת מפרשת בלק על כוחן של מילים: בלעם מנסה לקלל את עם ישראל, מתוך הבנה שלמילים שלו יש באמת כח לפגוע. ה' גורם לו לומר ברכות במקום קללות, וכך יוצא שעם ישראל מתברך ע"י בלעם, ומתחזק.
דנה מבינה שניתן לתקן את הנזק של המילים הרעות בעזרת מילים טובות. היא כותבת באתר ביקורת טובה על הציורים של גלי, ומצליחה לשכנע את הגולשים להזמין ציורים. גם שמחה ושמואל מיישרים את ההדורים ביניהם בעזרת מילים טובות.
2 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-40 של הסדרה - פרשת בלק
צפו בפרק ה-40 של הסדרה - פרשת בלק
גלי מתמודדת עם ביקורת קטלנית שנכתבת עליה.
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות