בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-42 - פרשת מטות בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת מטות

הבטחות צריך לקיים, אך מה קורה כאשר מבטיחים הבטחה ללא כיסוי? נסים מבטיח לרפאל, השיפוצניק, שישלם לו 5,000 שקלים למחרת, אך אין לו אפשרות לשלם את הסכום הזה. נסים מנסה לעמוד בהבטחתו ומגייס את כל המשפחה למאמץ, אך הם לא מצליחים, מכיוון שהיעד לא הגיוני.
1 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-42 של הסדרה - פרשת מטות
צפו בפרק ה-42 של הסדרה - פרשת מטות
צפו בפרק ה-42 של הסדרה - פרשת מטות
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
גלי לומדת מפרשת מטות, שאדם צריך לעמוד בדיבורו, ולקיים הבטחות שבועות ונדרים שקיבל על עצמו, אך עליו לשקול את הבטחותיו לפני שהוא מתחייב, ולבחון האם הוא יכול לעמוד בהן.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות