בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-47 - פרשת ראה בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת ראה

סבתא שמחה מגלה שפרשת ראה מדברת כמה פעמים על החשיבות של השמחה - לקיים את המצוות בשמחה; לשמוח בטוב שאלוהים נתן לנו; לשמח אנשים אחרים מתוך הטוב שיש לנו ועוד.
1 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-47 של הסדרה - פרשת ראה
צפו בפרק ה-47 של הסדרה - פרשת ראה
צפו בפרק ה-47 של הסדרה - פרשת ראה
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
סבתא שמחה מנסה לשמח את דנה ויותם בעזרת בלונים, נגינה, שירה, וריקודים. בתחילה הם מסתכלים עליה כאילו שהיא השתגעה, אך לבסוף הם מצטרפים אליה, ומגלים שהשמחה מדבקת, ומתוכה יכולים להוולד דברים טובים.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות