בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-52 - פרשת וילך בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת וילך

שמחה מתרגשת מאד לקראת הביקור של שמואל, ושמואל מציע לה להתקדם שלב ביחסיהם - להתחתן. שמחה מתקשה לקבל החלטה, שתגרור שינוי גדול מאד בחייה - חיי זוגיות חדשים ופרידה מהילדים והנכדים.
1 צפייה בגלריה
צפו בפרק ה-52 של הסדרה - פרשת וילך
צפו בפרק ה-52 של הסדרה - פרשת וילך
צפו בפרק ה-52 של הסדרה - פרשת וילך
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
כדי לעודד את שמחה לעשות שינוי, שמואל מספר לשמחה על פרידתו של משה מעם ישראל, בפרשת וילך, שהיתה נקודת מפנה ואפשרה שלב חדש בהתפתחות של עם ישראל. שמחה, בשונה ממשה רבנו, לא עומדת למות, אלא תמשיך לחיות, ולהיות בקשר עם משפחתה, אך באופן שונה. היא מבינה שיש זמנים בהם צריך להרפות מהתפקיד הקודם ולהתקדם הלאה, לטובת כולם.
בסופו של דבר, שמחה מקבלת את הצעתו של שמואל, והם מחליטים להתחתן.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות