בשיתוף עמותת סולמות
ציפי שביט, מולי שולמן, אפרת ארנון, יונתן גוטליב ויובל וין הם משפחת עדן - משפחה חילונית טיפוסית, שיוצאת בעקבות פרשת השבוע למסע קרוואנים פרוע, מצחיק ומרגש ברחבי ישראל. מידי שבוע תוכלו לפגוש אותם רק כאן, ב-ynet, בסדרת הסיטקום "להתחיל מבראשית" (בבימויו של יריב הורוביץ). צפו בפרק ה-38 - פרשת קרח בראש הכתבה.
בני המשפחה נעים בתוך הסיפור הקומי, המתרחש בימינו - לפרשת השבוע, על הסוגיות, השאלות והתובנות העולות מהקריאה בה. הסדרה נולדה במטרה להנגיש לכל ישראלי את הספרות היהודית הקנונית והעתיקה, ולהפוך את העיון בפרשת השבוע לחלק בלתי נפרד מהזהות היהודית והישראלית המשותפת לכולנו.

פרשת קרח

בפרשת קרח, משה מתמודד עם מרד: קרח ואנשים נוספים מהעם באים בטענות כלפי המנהיגים - משה ואהרון, וטוענים שאין צורך במנהיגות, אלא "כולם קדושים", כולם באותה דרגה ורמה, וכולם יכולים להיות מנהיגים.
1 צפייה בגלריה
גם משפחת עדן מתמודדת עם "מרד"
גם משפחת עדן מתמודדת עם "מרד"
גם משפחת עדן מתמודדת עם "מרד"
(צילום: בנימין חירם ואלי זינגר)
גם משפחת עדן מתמודדת עם "מרד". לכל אחד יש טענות על התפקוד של האחרים, ובעיקר על המנהיגות של נסים. גלי עושה נסיון ומחליפה את התפקידים באופן שרירותי: שמחה הופכת לנהגת; יותם הופך למבשל; נסים הוא המארח; דנה אחראית טכנית וגלי מדריכה.

התוצאה הרסנית. שום דבר לא מתפקד כמו שצריך. בני המשפחה מבינים שלא כולם שווים ביכולות שלהם. לכל אחד יש כישורים מיוחדים ומומחיות אחרת, ורק כאשר כל אחד ממלא את התפקיד המתאים לו, ומכיר בערך של העשייה של האחרים - יש אפשרות להצליח.

ממש לא לדתיים בלבד

החיבור לתרבות ולערכים יהודיים שמלווים את חיינו אלפי שנים, הוא כבר מזמן לא רק נחלתם של אלה המגדירים עצמם דתיים או שומרי מצוות. המסורת והסיפורים הקנוניים היהודיים הם גם נחלתם של מי שמגדירים עצמם חילונים, וגם הם עשויים למצוא בהם תשובות והשראה.
פרשת השבוע היא מחזור של 54 פרשות מחמשת חומשי התורה, הנקראים לכל אורך השנה. כל פרשה נקראת במלואה מידי שבת, ובכל אחת מהפרשות ניתן למצוא מסר ייחודי שיכול ללמד אותנו רבות, לא רק על המסורת והדי-אן-איי היהודי, אלא גם על חיינו כיום במאה ה-21.

קרדיטים:

יוצרת: שירה פלברט, בימאי: יריב הורוביץ, עריכה: מיכל פארן, צילום: בנימין חירם ואלי זינגר, תסריט: עמית פארן ואורי נמליך, מפיק: צבי יהודה הרלינג
בשיתוף עמותת סולמות