נמל התעופה בן גוריון היה עמוס בנוסעים הבוקר (יום א'), למרות ההגבלות החדשות לטסים שנכנסו לתוקף ביום שישי ועל אף המלצת ראש הממשלה נפתלי בנט לישראלים שלא לטוס כרגע. "אני חושב שלאנשים כבר נמאס לשבת בבית, נמאס מההגבלות האלה, ואנשים קצת איבדו את הפחד. מרגישים שכל זה מאחורינו כבר", אמר נוסע שהמתין באחד מתורי הענק להמראות בנתב"ג.1
"אני מקווה שכשאחזור לארץ המצב ייגמר, כנראה שאחזור בשנה הבאה", הוסיף אחד מ-21,900 הנוסעים הצפויים לצאת היום מנתב"ג. נוסע אחר סיפר כי "הייתי חולה בקורונה, התחסנתי. לא מפחד".
עמית שטס היום עם חבריו לרודוס אמר שהזמין את הטיסה לפני חודשיים וחצי. על האזהרה של ראש הממשלה אמר כי "בנט אמר לפני חודשיים וחצי שאפשר לנסוע. עברו חודשיים וחצי ועכשיו הוא התחרט". עמית אמר שהוא וחבריו "אופטימיים. להגיד שחשבנו על זה שיש מצב שניתקע בבידוד ביוון? לא, לא חשבנו. אופטימיים שלא נידבק, מאמינים בחיסון. נשמור על עצמנו".
ביום שישי פורסמו הנחיות הקורונה החדשות לטסים לחו"ל. מיום שישי האחרון מחויב כל נוסע השב מחו"ל (כולל מחוסנים ומחלימים) להיכנס לבידוד של 24 שעות או עד לקבלת תשובה שלילית לבדיקת הקורונה שבוצעה במעבר הגבול (המוקדם מבניהם).
כרגע הטיסה אסורה לחלוטין לארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו, רוסיה, בלארוס ואוזבקיסטן. מיום שישי הקרוב, יצטרפו ספרד וקירגיזסטן לרשימת המדינות בסיכון מרבי שהטיסה אליהן אסורה. כמו כן, מיום שישי תחול אזהרת מסע חמורה על בריטניה, קפריסין, טורקיה וגיאורגיה. כל מי שישוב ממדינות אלו יידרש להיכנס לבידוד מלא של שבוע.
שלשום התכנסו השרים לדיון חירום על המשך התפשטות זן הדלתא ברחבי הארץ. בנט ציין בדיון כי וריאנט הדלתא מזנק בכל העולם - גם במדינות מחוסנות - וכי הממשלה ערה להתפתחויות ומתמודדת איתן באופן מושכל ואחרא

פורסם לראשונה: 12:12, 18.07.21