שיר אלמליח. "בתור הורים אנחנו מאוד מסתדרים"

שיר אלמליח על ההחלטה להביא ילד עם הגרוש: "הבנתי שמשפחה מהאגדות כבר לא תהיה לי"

הדוגמנית מסבירה את ההחלטה הלא שיגרתית להיכנס להיריון מהגרוש השני שלה ("לא רואה את המשפחה שלי מתחלקת לכמה משפחות") מנסה להסביר מה קורה ביניהם ("אנחנו לא מנהלים יחסים אינטימיים, אבל נשארנו סוג של זוג") ומדוע הם בעצם נפרדו

פורסם:
צפו בריאיון
( כתבת וידאו: קרן נתנזון-וייץ, צילום: ניצן דרור)
טוב שיר, את יודעת שכולם תוהים איך זה קרה.
"מה קרה?".
נו, איך את ומייקל נכנסתם להיריון הנוכחי. בדרך הטבעית או ש...
"וואו, זה קטע. אני חייבת להגיד לך שכל כך הרבה שאלו אותי את השאלה הזאת עוד לפני שאיחלו לי מזל טוב. זו הייתה אפילו השאלה הראשונה של הדודות שלי! מטורף שזה מה שמעניין את כולם. חלק עוד ניסו לשאול בנימוס. אמרו: 'שכבתם או עשיתם את זה בהפריות?'. חלק אפילו ויתרו על המעצורים בעניין הזה. ממש השתמשו במילה שעדיף לא לרשום בעיתון".
ומה התשובה?
"הקרובים אליי יודעים איך עשינו את זה, אבל זה שאני מפורסמת לא אומר שאני צריכה לחלוק כל דבר אישי בחיי. אני מרגישה שזה משהו אינטימי ושלא כל העולם צריך לדעת".
5 צפייה בגלריה
שיר אלמליח
שיר אלמליח
"מייקל ואני הרגשנו שזה הגיל הכי נכון להביא לרפאל עוד אח או אחות"
(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

עבור מי שלא נמצאת בלופ, אלמליח (31) התגרשה מבעלה הראשון (הכדורגלן לשעבר אלרואי כהן) ב־2016, נישאה למייקל זנזורי (36), איש נדל"ן איטלקי שאותו הכירה חודשים ספורים בלבד, ב־2020, שנה לאחר מכן ילדה את בנם המשותף רפאל, ופחות משנה אחר כך שוב התגרשה. עכשיו היא מצפה לילד שני מזנזורי, ובזמן פרסום הכתבה תהיה בשבוע ה־13 להריונה.
את בטוחה שההחלטה להביא עכשיו ילד בהורות משותפת אינה פזיזה?
"לא. רפאל בן שנה וחצי. גם אני וגם מייקל הרגשנו שזה הגיל הכי נכון להביא לו עוד אח או אחות. אף אחד מאיתנו לא נמצא כרגע בקשר זוגי עם מישהו אחר. אם מייקל היה בזוגיות עכשיו, זה מן הסתם היה מסבך את העניינים. הצד השלישי מן הסתם לא היה מקבל את זה. עכשיו זה הזמן הכי מתאים".
עם הבן רפאל:


את רק בת 31. יש לך מספיק זמן להתאהב במישהו אחר ולהביא איתו ילדים.
"זה בדיוק העניין. אחרי הגירושים ממייקל ידעתי בוודאות שאין לי שום כוונה להביא ילד נוסף מגבר אחר. אם מייקל לא היה מעוניין, לא הייתי מביאה עוד ילד בכלל. אני פשוט לא רואה את המשפחה שלי מתחלקת לכמה משפחות ונמצאת במצב שפעמיים בשבוע וכל סוף שבוע שני אני שולחת את רפאל לאבא שלו, ואחיו או אחותו הקטנים נשארים איתי ועם אבא שלהם כל הזמן. או לחלופין: שגם הזוגיות הבאה שלי לא תצליח, ואז פעמיים בשבוע אני שולחת את רפאל לאבא X ואת אחיו הקטן לאבא Y. יש משפחות שזו המציאות אצלן, וזה בסדר גמור. אין כאן נכון או לא נכון, אבל לי באופן אישי זה לא הרגיש נכון. אני גם לוקחת בחשבון שיש מצב שמחר־מחרתיים מייקל יתאהב במישהי ויביא איתה עוד ילד. אין לי בעיה עם זה, אבל את הבית שלי רציתי יותר מסודר, יותר שלו ושלם".
איך הגעתם להחלטה?
"ביוני האחרון התראיינתי אצל אופירה וברקו. הם שאלו אותי אם אני רוצה עוד ילדים, ובלי שבכלל דיברתי לפני זה עם מייקל עניתי אינטואיטיבית שאם יהיה לי ילד נוסף זה יהיה רק מאותו אבא. מייקל צפה בריאיון, וזמן קצר אחרי זה יצאנו עם רפאל לחופשה עם חברים משותפים שלנו. שם התחלנו לדבר על זה. הבנו שבתור הורים אנחנו מאוד מסתדרים. בעיקר אחרי שהתחלנו לעבור טיפול זוגי אחרי הגירושים".

5 צפייה בגלריה
שיר אלמליח
שיר אלמליח
"אחרי הגירושים ממייקל ידעתי בוודאות שאין לי שום כוונה להביא ילד נוסף מגבר אחר"
(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

טיפול זוגי זה אומר שאתם שוקלים לחזור?
"לא. אנחנו בטיפול זוגי עבור רפאל. מיד אחרי שנפרדנו הבנתי שאנחנו לא סתם זוג גרוש, ושזה לא כמו הגירושים הראשונים שלי שאפשר להגיד 'ביי, נגמר, לא מדברים יותר'. בהתחשב בזה שיש לנו ילד בן פחות משנה, אנחנו הולכים לחיות יחד לפחות עוד 18 שנה. אמנם כבר לא גרים יחד או מנהלים יחסים אינטימיים, אבל עדיין נשארים סוג של זוג. הרגשתי שאנחנו חייבים להסתדר כי אחרת הילד יסבול. היה לי חשוב שרפאל יגדל עם אמא ואבא שאוהבים אחד את השנייה לפחות בצורה חברית. לשמחתי, אחרי שהרוחות נרגעו וכל אחד תפס את הפינה שלו, מייקל הרגיש כמוני והסכים".
אבל אם הטיפול עוזר, אתם מסתדרים, ואפילו יוצאים לחופשות משותפות - למה שלא תחזרו וזהו?
"אנשים צריכים להבין שיש הבדל גדול בין להיות זוג רומנטי שגר באותו בית לבין להיות חברים. בן אדם לא מתנהג אותו דבר בזוגיות כמו שהוא מתנהג כחבר. יש משהו בלהיות בן זוג של מישהי, להתחתן איתה, לחשוב שהיא שלך לכל החיים, לקחת אותה כמובן מאליו, לבין להיות חבר שלה. כרגע ההחלטות המשותפות ביני למייקל הן רק בעניין הילדים".

עם הגרוש מייקל זנזורי בחתונתם:

מה בדיוק קרה בינך ובין מייקל?
"בעיקר עשינו הכל מהר מדי. יצאנו יחד ארבעה חודשים, הייתה הרגשה של ירח דבש, וכשמייקל הציע הסכמתי. זו הייתה טעות. המהירות הזו הכי לא אופיינית לי. וזה לא רק שהתחתנו מהר. במהלך שנתיים של היכרות הספקנו לעבור שתי הפלות, להתחתן, לעבור דירה ולהביא ילד לעולם. הרגשתי שאני חיה במערבולת. תהיתי רק מתי כל זה יסתיים".
לפי השמועות, גם הפרידה הזו הגיעה בעקבות הימורים.
"בואי נשים לזה שנייה סוף. מייקל היה בעברו שחקן פוקר מקצועי, הרבה לפני שהכרנו. הוא ידע למה התגרשתי מאלרואי וסיפר לי על כך עוד לפני שהתחתנו. הוא אמר שהפסיק לשחק ב־2014 ושמאז הוא לא עושה את זה. מה שקרה אחר כך שמור ביני לבין מייקל, אבל אני יכולה להצהיר בוודאות שהפוקר ממש לא היה האישיו. זו לא הסיבה שהתגרשנו".
אז מה כן?
"אני אף פעם לא מכבסת את הכביסה המלוכלכת בחוץ. אבל אני יכולה להגיד שבגדול המנטליות שלנו, הראייה שלנו את החיים, את הזוגיות - שונה. התחתנו כשלא הכרנו אחד את השנייה מספיק טוב. אחרי החתונה צצו כל מיני דברים שהפתיעו אותי אצלו, ואם הייתי יודעת, לא הייתי מתחתנת. אני מניחה שגם הוא הופתע מכל מיני דברים שגילה לגביי. הוא תמיד ידע מה המקצוע שלי, אבל כנראה לא ידע מה זה אומר בדיוק. אולי הוא ציפה לאישה פחות קרייריסטית, יותר אישה של בית. אני באופיי אישה מאוד ביתית, לא יוצאת למסיבות, לא אוהבת השקות. תני לי כל ערב רק להרדים את הבן שלי, לישון לצדו או לשתות כוס קפה מול סדרת טלוויזיה. אבל הקריירה מאוד חשובה לי".
5 צפייה בגלריה
שיר אלמליח
שיר אלמליח
"היום זה לא כמו פעם, יש הרבה סוגי משפחות"
(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

אחרי הפרידה עברה אלמליח להתגורר ברמת־השרון. לאחרונה עבר זנזורי להתגורר גם הוא בעיר, במרחק כמה רחובות ממנה, ורפאל מחלק את זמנו בין הבתים. "מבחינתי מייקל יכול לבוא אליי ולראות את רפאל בכל יום שמתחשק לו. ברור לי שמייקל הוא האבא שלו בדיוק כמו שאני האמא שלו, ואני רוצה רק בטובת שניהם. רפאל מאוד־מאוד אוהב את מייקל".
לרפאל את יכולה לפחות להגיד שהוא נולד מאהבה, כשאבא ואמא היו נשואים. מה תספרי לילד השני?
"היום זה כבר לא כמו פעם, שאת מתחתנת בגיל 16, יולדת בגיל 17, וחיה עם אותו בן אדם כל החיים. מה שיפה ב־2021 זה שיש כל כך הרבה סוגי משפחות. הילד הבא לא יהיה שונה במציאות שבה הוא יגדל. יהיו לו שני הורים שאוהבים אותו, שהביאו אותו לעולם בהסכמה, ששניהם רצו אותו. זה לא היריון שקרה בטעות, שצד אחד רצה והשני לא, שאגב, עם זה אני ממש לא מסכימה".
כלומר?
"אם אישה נכנסת להיריון והצד השני לא מעוניין בילד, אני לא חושבת שזו החלטה שלה בלבד רק מפני שהילד ברחם שלה. צריך לכבד את הצד השני. אם אני הייתי נכנסת להיריון, והגבר לא היה רוצה, בפירוש לא הייתי יולדת".

5 צפייה בגלריה
שיר אלמליח
שיר אלמליח
"למרות שכבר למדתי להיזהר מלצאת בהכרזות, אין לי בעיה להצהיר שלעולם לא אתחתן שוב"
(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
אומרים שיש לנו נטייה להימשך תמיד לאותו סוג של בן אדם. זה מלחיץ אותך?
"אני לגמרי מסכימה עם זה. יש משהו שגורם לנו תמיד לפעול על פי התת־מודע. אבל זה לא מלחיץ אותי, כי למרות שכבר למדתי להיזהר מלצאת בהכרזות, אין לי בעיה להצהיר שלעולם לא אתחתן שוב. אם אהיה שוב בזוגיות, זה יהיה רק כי יש בינינו אהבה טהורה, ואם לא תהיה, פשוט לא אהיה שם. אני מפרנסת את עצמי, ואף פעם לא חיפשתי גבר בשביל כסף. גם נפשית אני יכולה להסתדר לבד. היום כבר הבנתי שמשפחה מהאגדות לא תהיה לי, ואני חיה עם זה בשלום. כך שגם אם אמצא בעתיד בן זוג, אני יודעת שהמזוודה שלי תמיד תהיה ליד הדלת, שאוכל לעזוב בכל רגע נתון".

הראיון המלא עם שיר אלמליח מתפרסם בגיליון החג של "לאשה", השבוע בדוכנים
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות ב 0 דיונים
הוספת תגובה חדשה
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של Ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
The Butterfly Button