יעד קרוב וקסום. קפריסין הטורקית

קפריסין הטורקית: יעד קרוב, קסום ומשתלם, לתיירים ועוד יותר למשקיעים

אלה שכבר גילו את הקסם של קפריסין הטורקית, חוזרים לשם שוב ושוב. עכשיו הגיע גם הזמן שלכם להכיר את היעד האקזוטי, שכולל חופי ים מרהיבים, אתרים היסטוריים, מסעדות מיוחדות ושלל אטרקציות מהנות, וכל זה ב-40 דקות טיסה

מוגש מטעם NCH capital inc
פורסם:
לפעמים זה מתחיל בהרמת גבה. "קפריסין הטורקית, איפה זה?", שואלים אלו שעדיין לא התוודעו לאחד המקומות הקסומים בים התיכון. לעומתם, יש רבים, ומספרם הולך וגדל, שכבר גילו את הקסם וחוזרים אליו שוב ושוב, אם כתיירים ואם כמשקיעים.

לחצו על הסרטון לצפייה
(צילום: אורן ממן)

ההגעה לקפריסין הטורקית, שמכונה גם קפריסין הצפונית, פשוטה וקצרה. 40 דקות טיסה מישראל ללרנקה, ולאחר מכן חציית הגבול לצד הצפוני באחד ממעברי הגבול המפוזרים על הקו ופתוחים 24/7. כך, בנסיעה קצרה משדה התעופה, מגיעים לפנינה גיאוגרפית אקזוטית, שיש בה מזג אויר נוח ברוב ימות השנה ואטרקציות משגעות. השוהים בה נהנים מחופי ים זהובים, מים צלול, תכול ורגוע וממסעדות מיוחדות שמשלבות מטבח טורקי ויווני. אפשר ליהנות בה מצלילות מרהיבות, אפשר לטפס בהרים המרהיבים שלה ולבצע טרקים, ואת כל אלו עוטפת שלווה פסטורלית. גם חיי לילה עשירים מציעה קפריסין הטורקית, שלא אחת מכנים אותה "לאס־וגאס הטורקי" בשל בתי הקזינו הרבים שבשטחה שעומדים בסטנדרטים בינלאומיים. בערים קירניה ופמגוסטה הם גם חוקיים.
אפשר לטפס בהרים המרהיבים שלה ולבצע טרקים, ואת כל אלו עוטפת שלווה פסטורלית. גם חיי לילה עשירים מציעה קפריסין הטורקית, שלא אחת מכנים אותה "לאס־וגאס הטורקי"
מבחינה היסטורית, האי קפריסין, שהורכב ברובו מיוונים, נשלט בעבר על ידי העות'מאנים. בשנת 1913 האי עבר לשליטה של הבריטים, מה שמסביר את העובדה שעד היום נוהגים בו כמו באנגליה, בצד ימין של הכביש. בסוף שנות ה־60 הסתיימה השליטה הבריטית באי, והוא זכה לעצמאות, אבל המחלוקות בין הקהילות היוונית והטורקית גברו. ב־1974 כבש הצבא הטורקי כשליש מהאי, והבירה ניקוסיה נחצתה לשתי ערים נפרדות. ב־1975 הכריזו הטורקים על קפריסין הטורקית, לכן גם היום המטבע היא טורקית, וזו גם השפה השולטת באי. אלא שהגדרה לחוד ומציאות לחוד. ה"יריבוּת" בין הצפון לדרום לא מוצאת ביטוי בפועל. שני חלקי האי חיים יחד בשלום זה עם זה.
קפריסין הצפונית מציעה שילוב מופלא של עבר לעתיד. מחד, זה מקום מודרני לחלוטין שמתפתח בקצב ענק בתחומי הכלכלה, התשתיות, התיירות, ההשכלה. התושבים הם אנשים משכילים, יש באי חמש אוניברסיטאות, ורוב התושבים דוברי אנגלית שוטפת. עם זאת, המראה האותנטי נשמר באי. יש בו אתרים היסטוריים מרתקים, כדוגמת המגדל של אותלו. בעיר קירניה נמצא בית חב"ד, ואפשר להשיג במקום גם אוכל כשר.

2 צפייה בגלריה
קפריסין הטורקית
קפריסין הטורקית
יש גם חיי לילה עשירים
(צילום: אורן ממן)

כל אלו הובילו למספר ההולך וגדל של משקיעים ישראלים, גדולים וקטנים, שמבינים את ההזדמנות הנדל"נית הגדולה של המקום, ונכון להיום, כ־30% מהקרקעות בקפריסין הטורקית שייכת לישראלים. אפשר לקחת לדוגמה את יקב "אטל", היקב הראשון בקפריסין הטורקית, שהוא מיזם תיירותי ישראלי. בנצי פרידמן ובנו מאור פרידמן, יזמי נדל"ן בקפריסין הטורקית ואוהבי ומביני יין, נטעו באי 50 דונם של כרמים שמייצרים שמונה זני יין מגפנים שהגיעו מזיכרון יעקב. "התאהבנו במקום", הם הסבירו את ההחלטה. "האזור ירוק, יפה ושקט. האוכלוסייה אדיבה ונחמדה, הבנו את הכדאיות של להשתמש בשפה ובמנטליות שלנו גם שם".
האטרקטיביות של ההשקעה בקפריסין הטורקית נובעת בין היתר גם מהנדל"ן הזול ומההתפתחות המסחררת של המקום. השטחים הציוריים מיועדים לבנייה, עם כל האישורים הדרושים, ואין ספק שמחירי הנדל"ן צפויים לעלות בשנים הקרובות. לכן, זיהוי הזדמנויות חכם בקפריסין הטורקית מבטיח למשקיעים נכס מניב שכבר היום מעניק למשקיעים תשואה גבוהה, שנעה בין 6% ל־8%, ויש לשער שתעלה ותגדל עם השנים.
קבוצת הנדל"ו "אפיק גרופ" זיהתה כבר לפני כ־15 שנה את הפוטנציאל, ומאז ביצעה בקפריסין הצפונית ומבצעת פרויקטים נדל"ניים רבים. "לאורך השנים זיהינו את ההזדמנויות הרבות בפיתוח הצד הצפוני של המדינה, שעדיין לא היה מפותח", אומר אורי חונה, מנהל פיתוח עסקי ומכירות של החברה בישראל, שגם נמצא באי לעתים תכופות. "חמש השנים האחרונות היו אינטנסיביות מאוד מבחינת פיתוח האי. נבנו בו אזורי מסחר רבים ובנייני מגורים, והוקמה בו גם מרינה יוקרתית על ידי משפחת לואיס, מבעלי ישרוטל".
האטרקטיביות של ההשקעה בקפריסין הטורקית נובעת בין היתר גם מהנדל"ן הזול ומההתפתחות המסחררת של המקום. השטחים הציוריים מיועדים לבנייה, עם כל האישורים הדרושים
פרויקט הדגל של הקבוצה הוא ה־Caesar Resort, אתר תיירות יוקרתי שכולל מתחם ספא, פארק מים, אמפיתאטרון, מסעדות, מתחם ספורט, מרפאות ומכון יופי ועוד מגוון רחב של שירותים. לאורך השנים נוספים עוד ועוד בניינים למתחם, שזוכה לביקוש עצום. הדירות בפרויקט מושכרות במסלולי שכירות שונים, קצרת טווח וארוכת טווח, והתשואה הממוצעת נעה בין 6% ל־8%. המשקיעים יכולים לרכוש דירה בפרויקט לנופש בחודשי הקיץ או בחגים וגם כהשקעה מניבה במהלך השנה. הפרויקט הנוסף של אפיק גרופ הוא ה־Caesar Blue, שנמצא ממש על קו החוף, 150 מטר מהים. במתחם אלף דירות יוקרה, בתמהיל מגוון של דירות סטודנטיות ועד דירות של חמישה חדרים, וגם פנטהאוזים מפוארים. במתחם יש מסעדה מעולה, פארק מים חדשני בענק ואטרקציות נוספות.
הקבוצה מעניקה לרוכשים מעטפת משפטית כוללת החל מתהליך הרכישה והרישום בטאבו, וכלה בניהול הנכסים ומכירתם בעתיד. יש לציין בהקשר זה גם את התנהלות מיסוי הנדל"ן. לפי החוק, משקיעי חוץ צריכים לשלם מס הן בקפריסין הן בישראל על ההכנסות, מכיוון שעדיין לא קיימת אמנת מס בין שתי המדינות. אפיק גרופ מעניקה ייעוץ מקיף בתחום הזה באמצעות רואה חשבון מטעם הקבוצה, כשכל התהליך מלווה בעו"ד מקומי דובר עברית.
ובאשר לקורונה.
אמנם בתחילת משבר הקורונה גם קפריסין נאלצה לסגור את שעריה לתיירים, אך בשנה האחרונה היא הוגדרה מדינה צהובה ומהווה יעד מועדף לתיירים ישראלים שאינם רוצים לשהות שעות ארוכות במטוס, ולהימנע מבידוד.
"המחיר ההתחלתי לדירת סטודיו עומד על כ־270,000 שקל, עם אפשרות להשגת מימון. למגוון הנכסים כולם, קטנים כגדולים, יש פוטנציאל גבוה, הן לעליית ערך הנכס הן לעליית התשואה. בחישוב פשוט, כשנכס נדל"ני בישראל מתחיל במחיר של מיליון שקל, הרי שבמחיר של הון עצמי לדירה בישראל ניתן לרכוש נכס שלם בקפריסין ולהרוויח עליו תשואה משתלמת יותר", מסכם חונה.

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות ב 0 דיונים
הוספת תגובה חדשה
אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר אתתנאי השימוש של Ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
The Butterfly Button