אלפי אנשים איבדו את ביתם או שאינם יכולים לחזור אליו בעקבות המלחמה, ביניהם מאות ילדים שמלבד מעשי הזוועות שראו וחוו, מנסים כעת להחלים ולהתחיל מחדש. ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" מנסה לסייע בכך בצורה ייחודית, ובתקופה המאתגרת שעוברת על מדינת ישראל, עוזר ותומך בילדים בדרכו שלו: החל מהשבוע שעבר, הארגון הרים מערך של פעילויות הפגה ואימונים ברחבי הארץ, כאשר הדגשים המרכזיים הם על הקניית ערכים, ההיבט החברתי, חיבור לקהילה וגם גיבוש הקהילה סביב הספורט.
אחת הדוגמאות היא הפעילות שבה השתתפו ילדי קיבוץ גבים, השוהים בימים אלה בקיבוץ מזרע. שישה מאמנים מארגון החלוץ, המתמחים בענפי ספורט שונים, הגיעו לעבוד עם הילדים ויוצקים לשגרה שלהם תוכן ופעילויות שונות לאורך היום.
2 צפייה בגלריה
החלוץ
החלוץ
ילדים מפונים משתחררים במשחק
(צילום: החלוץ - חינוך דרך ספורט)
2 צפייה בגלריה
עומר ליבנת
עומר ליבנת
מייסד החלוץ, עומר ליבנת
(צילום: החלוץ - חינוך דרך ספורט)
"החלוץ כמו החלוץ פועל תחת אותה מטרה: חינוך דרך ספורט", מסביר אחד מרכזי החלוץ, רון יוכטמן. "גם בתקופה מורכבת שכזו, אנחנו רוצים לעשות טוב לילדי הדרום, שחלקם נעקרו מבתיהם ועברו חוויות לא פשוטות. החיוך שיש על פניהם של הילדים בכל פעילות - שווה את הכל".
מייסד החלוץ, עומר ליבנת, הוסיף: "גם בעיתות משבר, החלוץ שם לו למטרה להיות שם עבור הילדים, לחבק אותם ולשמוע את מה שעל ליבם. בנוסף, אנחנו שמחים להעביר להם פעילויות שונות ומגוונות, גם בימים קשים אלה, כדי לייצר קצת שגרה ושיוכלו היכן שהם נמצאים להתאמן ולהוציא אנרגיה. זה חלק מפעילויות תנועת דרור ישראל, שעושה הרבה דברים למען החברה בתקופה זו. אני רוצה להודות למרכז הפועל וקרן עזריאלי שעוזרים לנו להוציא לפועל את הפעילות הכל כך חשובה ומועילה הזו".