3 צפייה בגלריה
 להט"ב הקהילה הגאה טפסים טופס משרד המשפטים אבי ניסנקורן הורה 1 2
 להט"ב הקהילה הגאה טפסים טופס משרד המשפטים אבי ניסנקורן הורה 1 2
מתוך הטפסים החדשים
בשבוע שעבר הכנסת הפילה ברוב גדול הצעת חוק מהאופוזיציה, לפיה טפסי מדינה רשמיים לא יתייחסו למינם של הורים כדי להקל על הקהילה הגאה, אך שר המשפטים אבי ניסנקורן - שמפלגתו הצביעה נגד הצעת החוק - החליט לקדם את המהלך בכל זאת והציג היום (ראשון) טפסים ממשלתיים שבהם נכתב "הורה 1" ו"הורה 2" במקום "אמא" ו"אבא".
את היעדרותה של המפלגה מההצבעה על הצעת החוק הסביר ניסנקורן במליאת הכנסת כי לא התקיים דיון אודותיה בוועדת השרים לענייני חקיקה - אך הוא הבהיר שהוא תומך בעקרון שהוצע ע"י חבר הכנסת יוראי להב הרצנו, והדגיש כי יחד עם שרי מפלגתו יפעל לעדכון הטפסים בהקדם מבלי לחכות לחקיקה.
3 צפייה בגלריה
מחאת הקהילה הגאה בעקבות סערת האימוץ, 2018
מחאת הקהילה הגאה בעקבות סערת האימוץ, 2018
מחאת הקהילה הגאה בעקבות סערת האימוץ, 2018
(צילום: מוטי קמחי)
המחאה בת"א על אימוץ ע"י הורים גאים
(צילום: מתן טורקיה צילום רחפן: עומר שלו)

ניסנקורן ציין כי עוד השבוע הטפסים הראשונים שיעודכנו יהיו במשרדו, בהם בקשה לצו ירושה, בקשה לערוך ברית זוגיות ולהירשם במרשם הזוגיות, טופס בקשה למחיקה ממרשם הזוגיות, בקשה לבירור פרטים על רכוש נעדרים וכן טופס בקשה לרישום עמותה.
מלבד הניירות הרשמיים שיעודכנו השבוע, עבודת המטה במשרד המשפטים, בהובלת מ"מ המנכ"ל סיגל יעקבי, תתמקד גם ביתר הטפסים הרשמיים במשרד שאינם מעוגנים בחקיקה, כדי לקדם התאמות גם בהם.
"התאמת הניירות הרשמיים היא צעד נוסף למען השוויון לקהילת הלהט"ב ולכל אזרח בישראל", אמר ניסנקורן. "הורים גאים ומשפחות יחידניות הם משפחה לכל דבר, ואין סיבה שיתקלו בתחושת מבוכה ובקשיים ביורוקרטיים מול גורמי ממשלה המחויבים להעניק שירות שוויוני לכל אדם באשר הוא".
3 צפייה בגלריה
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
(צילום: שאול גולן )
שר המשפטים הוסיף כי "יש משמעות רבה ואמירה ערכית חשובה בעובדה שדווקא משרד המשפטים הוא הראשון מבין משרד הממשלה שמבצע את ההתאמות האלו. אני בטוח השינוי החשוב שאני מוביל במשרד המשפטים יהיה זרז להתאמות דומות במשרדי ממשלה נוספים, ואני קורא לכל שרי הממשלה לקדם מהלך דומה לטובת כלל אזרחי ישראל על כל גווניה".