אלמנתו של משה חרזי שנפטר באיכילוב דורשת תשובות

משה חרזי בן 47 מתל אביב הוא החולה שנפטר שלשום (יום ו') לאחר שצינור ממכונת הנשמה נותק מבלי שאיש מאנשי הצוות בבית החולים איכילוב ישים לב לכך.
אלמנתו טלי סיפרה אמש ל-ynet על ההידרדרות במצבו: "מסכות חמצן, אחר כך מכונות הנשמה. היה בסדר, דיברתי עם הרופא שאמר שהכול בסדר, הכול תקין, מדדים תקינים, מגיב. בערב צלצלו מהמחלקה ואמרו שהמצב שלו הידרדר, שני רופאים אמרו שהוא בהחייאה ואחרי המתנה אמרו לנו שהם ניסו הכול והוא מת מתסחיף ריאתי, שהם ניסו לעבוד עליו הרבה שעות אבל זה לא צלח. אנחנו דורשים תשובות". משה חרזי סבל מסוכרת, אך בניגוד להודעת איכילוב הוא לא סבל ממחלות רקע רבות.
1 צפייה בגלריה
משה חרזי
משה חרזי
משה חרזי ואלמנתו טלי
משה, עובד אגף התברואה בעיריית תל אביב, הותיר אחריו אישה וחמישה יתומים. הבכור סיים לאחרונה צבא והקטנה בת שש. לפני שבועיים נכנסה המשפחה לבידוד אך לאחר שלושה ימים עלה חום גופו של חרזי והגיע לחום של 39 מעלות. המשפחה ביקשה טיפול רפואי אבל בקופת החולים, לטענתם, סירבו לפנותו. רק אחרי שהחל להקיא דרשו בני המשפחה לפנותו למיון ולבסוף פונה בהתערבות הרופא. לאחר צילום חזה חובר במיון לחמצן ואושפז במחלקת הקורונה בבית החולים. ביום חמישי האחרון חלה הידרדרות במצבו והוא הובהל לטיפול נמרץ.
"ביקרתי את בעלי ביום חמישי, הוא היה עם עיניים פקוחות, אבל לא ממש בהכרה", סיפרה אשתו טלי. "הוא התחיל להזיל ריר ופיתח דלקת בעיניים. האחות אמרה לי שהוא מסתכל עליי, אבל הרגשתי שהמצב לא טוב. בצהריים דיבר איתי מנהל המחלקה ואמר שהחום שלו עלה ל-40 מעלות וייצבו אותו עד שהשתלטו על החום. שלשום הרופא אמר שהחום שלו בסדר והמדדים תקינים והוא מתקשר עם הסביבה. בערב צלצלו מהמחלקה ואמרו המצב שלו הידרדר".

המשפחה מתגוררת בשני חדרים

על התקלה החמורה שמעו בני המשפחה תחילה מהתקשורת. "רק אחרי הפרסום צלצלה אליי סמנכ"לית בית החולים ואמרה שהיא לרשותי ושהם בוחנים את המקרה, שהוא עבר החייאה ראשונה השתולל וכנראה ניתק את המכשיר, ובהחייאה השנייה הם לא הצליחו. היא אמרה שזה בחקירה ואחרי השבעה יעדכנו אותנו בממצאים".
משפחת חרזי הייתה אמורה להתחיל בקרוב שיפוצים בדירת שני החדרים שלה בשכונת יד אליהו אולם בגלל הקורונה חלו עיכובים. "מיד אחרי הבידוד היינו צריכים לעשות את זה. איך אני אעשה עכשיו את השיפוצים לבד? איך הפכתי לאלמנה בגיל 46? איך אני אמשיך מפה רק אלוהים יודע". הלווייתו של משה חרזי צפויה להתקיים הלילה ב-23:00 בבית העלמין ירקון תחת מגבלות מחמירות.
מאיכילוב נמסר: "גבר בן 47, חולה קורונה עם מחלות רקע רבות, אושפז במחלקת טיפול נמרץ קורונה במצב קשה. מצבו הידרדר במהלך שעות הצהריים למצב של החייאה ראשונית וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור מספר שעות. בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו אולם נוכח ריבוי התראות בו-זמניות בטיפול הנמרץ הצוות שהיה עסוק במענה להתראות חירום בחולים אחרים הצליח להתפנות ולזהות זאת רק לאחר כמה דקות. אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות.
"נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה. הנהלת בית חולים פתחה בתחקיר של האירוע החריג ותסיק את המסקנות הנדרשות. בית החולים עדכן את המשפחה בפרטי האירוע ומשתתף באבלה הכבד".
עוד אמרו באיכילוב, כי "מדובר במחלקה מצטיינת שמטפלת בחולי קורונה במצב קריטי. הנהלת בית החולים מגבה את עבודת הצוות המסור שעובדים ימים ולילות למען טיפול בחולי הקורונה הקשים ביותר".
פורסם לראשונה: 21:34, 16.01.21