מנכ"ל פייזר מספר על הוריו ששרדו את השואה
(צילום: יח"צ מצעד החיים)

מנכ"ל חברת התרופות פייזר, אלברט בורלה, והממונה על המאבק בקורונה בבית הלבן, אנתוני פאוצ'י, ישתתפו השנה במצעד החיים הווירטואלי. "כבן לניצולי שואה, לכבוד הוא לי להשתתף במצעד החיים", אמר בורלה בנאומו בכנס "רפואה ומוסר בשואה" של מצעד החיים.
מצעד החיים עצמו, שיתקיים מחר ב-15:00, יעסוק השנה בנושא הרפואה בשואה. עשרות משתתפים מרחבי העולם יצולמו בטכנולוגיית הדמיה תלת-ממדית כשהם מניחים שלט זיכרון על מסילת הרכבת בין אושוויץ לבירקנאו. האירוע, שיתקיים באופן מקוון עקב מגפת הקורונה, יועבר בשידור חי ב-ynet.
הוריו של בורלה היו מהמעטים מבין חברי קהילת יהדות סלוניקי ששרדו בשואה. אביו הסתיר את זהותו היהודית ואמו ניצלה מקיר יורים. בורלה, שעמד בראש החברה שפיתחה חיסון נגד קורונה, סיפר ש"הרבה ניצולים לא דיברו על הסיוטים שעברו מרוב כאב, אך הוריי דיברו על כך רבות".
"הם עשו זאת כדי שנזכור. שנזכור את החיים שהלכו לאיבוד, שנזכור מה עלול לקרות כשמאפשרים לווירוס הרוע להתפשט ולתקוף, ומעל הכל כדי שנזכור את ערך חיי האדם, הוסיף מנכ"ל פייזר. "הוריי לא לימדו אותנו לשנוא או לנקום. להפך, הם לימדו אותנו כמה הם בני מזל שנותרו בחיים. עלינו לחגוג את החיים. כמי שמוביל חברה המשנה את חייהם של מטופלים רבים, אני נרגש שהשנה מצעד החיים מוקדש לגיבורים שהגישו עזרה רפואית בגטאות ובמחנות ולאלה המגישים עזרה כיום".
ד"ר פאוצ'י: "חשוב שלעולם לא נשכח"
(צילום: יח"צ מצעד החיים)

1 צפייה בגלריה
קאר שולץ
קאר שולץ
מנכ"ל טבע קאר שולץ. "לא נפקיר את החיים עם צלקות השואה"
(צילום: יח"צ מצעד החיים )
ד"ר פאוצ'י, שמייעץ לבית הלבן במאבק בקורונה, אמר: "בשנה האחרונה אנו עדים לסבל שנגרם על ידי מגפה איומה. עם זאת, ראינו גם אלפי גברים ונשים בעלי אומץ לב המטפלים בחולים. אנו זוכרים את אותם המיליונים. חשוב שלעולם לא נשכח".
"טבע משתתפת בגאווה ובענווה במצעד החיים ומצדיעה לכל ניצולי השואה ומוקירי זכרם של קורבנותיה", אמר גם מנכ"ל טבע העולמית, קאר שולץ. "ההשתתפות במצעד החיים מייצגת, בשם כל עובדינו, קריאה ברורה בקול רם וברור שכולנו, כטבע אחת, לעולם לא נשכח את לקחי השואה ולא נפקיר את אלו החיים עם צלקותיה יום-יום".
את המצעד יובילו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, יו"ר מועצת יד ושם הרב ישראל מאיר לאו ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג. באירוע ישתתפו רופאות ורופאים מישראל שעומדים בחזית המאבק בקורונה, ובהם פרופ' גליה רהב מבית החולים שיבא בתל השומר, פרופ' עידית מטות מבית החולים איכילוב ופרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש.