התקדמות משמעותית במשא ומתן הקואליציוני בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר ימינה נפתלי בנט לבין יו"ר רע"מ מנסור עבאס. היום (א') נועדו בנט ועבאס במשרדו של בנט ברעננה. זו הייתה פגישה שנייה בשבועיים האחרונים שבמסגרתה שוחחו השניים על הדרך שבה ניתן להקים ממשלה בתמיכת רע"מ.
1 צפייה בגלריה
יאיר לפיד נפתלי בנט מנסור עבאס
יאיר לפיד נפתלי בנט מנסור עבאס
מנסור עבאס, נפתלי בנט ויאיר לפיד
(צילום: יואב דודקביץ', אלעד גוטמן, ירון ברנר)
לקראת פגישת לפיד, בנט ועבאס מחר, דיווחו הצדדים על התקדמות משמעותית בשיחות. לדבריהם, גם עבאס מעוניין להקים ממשלה בזמן קצר ככל הניתן. על פי מה שעולה מהשיחות, רע"מ של עבאס תתמוך באופן אקטיבי בהקמת הממשלה, כלומר - תצביע בעד הקמתה ולא תימנע, אף שלא תהיה חלק ממנה. בתמורה יקבל עבאס את רשימת הדרישות שהעביר במשא ומתן עם הליכוד בזמן שהמנדט היה בידי בנימין נתניהו.
על בסיס ההבנות הללו החלו הצדדים להתקדם בשיחות, מתוך כוונה להציג ממשלה כבר בימים הקרובים. לאורך כל היום התקיימו שיחות של צוותי המשא ומתן בכפר המכביה. הצוותים החלו בניסוח טיוטות של הסכמים קואליציוניים על בסיס מנגנון שלפיו כל העקרונות שיש עליהם הסכמה גורפת יוכנסו לקווי היסוד של הממשלה הבאה, ואילו הנושאים השנויים במחלוקת יישארו בחוץ.
גם נכון לשעה זו, אין הסכמות על חלוקת התיקים, אולם ההערכה היא שהפערים קטנים יחסית ושהעניין פתיר. מחר יימשכו השיחות בין הצדדים, גם בין בנט ללפיד.