רה"מ נתניהו בעדכון לציבור מהקריה בתל אביב
(צילום: לע"מ )

לאחר מתקפה חסרת תקדים של עשרות רקטות על ערי המרכז שבה נהרגה אישה ונפגעו עשרות - הזהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ראשי חמאס והג'יהאד האיסלאמי כי "דמם בראשם". הוא אמר אמש (שלישי) בתום הערכת מצב בקריה כי "המערכה הזו תיקח זמן. ממשיכים במלוא העוצמה, חמאס והג'יהאד ישלמו מחיר כבד".
נתניהו אמר: "אנחנו עומדים מאוחדים מול אויב שפל. כולנו דואבים על ההרוגים ומתפללים לשלום הפצועים ועומדים מאחורי כוחות צה"ל. אני מבקש מכם לקיים את הנחיות פיקוד העורף בקפדנות, להיכנס למרחבים המוגנים. זה בפירוש מציל חיים. בנחישות, באחדות ובעוצמה נשיב את הביטחון לאזרחי ישראל".
דברי שר הביטחון גנץ
(צילום: לע"מ )

הצהרת הרמטכ"ל אביב כוכבי
(צילום: לע"מ )

3 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
"חמאס והג'יהאד ישלמו מחיר כבד". נתניהו
(צילום: לע"מ)
שר הביטחון בני גנץ הוסיף: "צה"ל פועל ב-24 השעות האחרונות ביחד עם שב"כ לצד המשטרה ועושה זאת באופן עוצמתי". הוא ציין כי במאות תקיפות נפגעו מתקני ייצור, מנהרות ומגדלים שמשמשים את ראשי הארגונים, "יש עוד מאות מטרות בקנה. מטרות הטרור ימשיכו להיפגע בגלל ההחלטה המופקרת שלהם לירות לעבר ישראל. אנחנו נחזיר את השקט והביטחון ונעשה זאת לטווח רחוק".
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי אמר כי מערך ההגנה האווירית פועל לסכל את ירי הרקטות, "בהצלחה רבה אך לא באופן הרמטי". לדבריו, "אנחנו ממשיכים לתקוף באופן נרחב. ארגוני הטרור בעזה עומדים לשלם מחיר עוד יותר יקר מכפי ששילמו עד עכשיו. אנחנו ערוכים להרחבת המערכה ככל שיידרש".
3 צפייה בגלריה
בני גנץ
בני גנץ
"נחזיר את השקט והביטחון לטווח רחוק". גנץ
(צילום: לע"מ)
3 צפייה בגלריה
אביב כוכבי
אביב כוכבי
"ערוכים להרחבת המערכה ככל שיידרש". כוכבי
(צילום: לע"מ)
ראש השב"כ נדב ארגמן אמר כי "ארגון טרור שמאיים על אזרחי מדינת ישראל זה מצב בלתי נסבל. ארגון טרור שיורה על בירת מדינת ישראל ביום חגה זה בלתי נסבל. נמשיך לעשות את מה שנכון בכדי להבטיח את ביטחונם של כל תושבי ישראל, שמרו על עצמכם".
דובר צה"ל עדכן כי צה"ל תקף יעדי טרור רבים ברחבי רצועת עזה. התקיפות התרחשו לפני הירי לאזור המרכז. בצה"ל הטילו עוצר יציאות על יחידות קרביות רבות בצה"ל, בעיקר בפיקוד מרכז ודרום.
פורסם לראשונה: 22:58, 11.05.21