קרוב ל-5,800 אנשים החשודים בהריגתם של עובדי בריאות, במכירת ציוד רפואי פגום ובשקר על נסיעות שעשו נעצרו בסין בגין פשעים הקשורים למגפת הקורונה. כך הודיעה התביעה במדינה.
 אחד העצורים דרס במכוון עובדי רפואה. בית חולים בווהאן בשיא המגפה אחד העצורים דרס במכוון עובדי רפואה. בית חולים בווהאן בשיא המגפה
אחד העצורים דרס במכוון עובדי רפואה. בית חולים בווהאן בשיא המגפה
(צילום: AFP)
בין החשודים שנעצרו, לקוח שהכה למוות לקוח אחר שהזכיר לו לעטות מסכה בסופרמרקט, אדם שדרס במכוון עובדי רפואה עם מכונית וגבר שדקר בפגיון פקח שמדד חום. חלק מהחשודים מואשמים במעילה בכסף שנאסף בגיוס תרומות בכדי לסייע לחולי קורונה, במכירת ציוד רפואי פגום ובשקר על היסטוריית טיסות או על מצבם הבריאותי.
"מינואר עד יולי נעצרו 5,797 בני אדם ו-6,755 הועמדו לדין", נאמר בהצהרה של התביעה. בהצהרה לא צוין כמה אנשים עדיין במעצר ובכמה מקרים כבר ניתן גזר דין.
נגיף קורונה סין הארבין הרבין מוקד התפרצות חדשנגיף קורונה סין הארבין הרבין מוקד התפרצות חדש
חלק חשודים ששיקרו בקשר לטיסות. הרבין
(צילום: רויטרס)
סין השתלטה על המגפה מאז שהתפרצה לראשונה בעיר ווהאן בדצמבר 2019 - עם סגר קפדני, חקירות אפידמיולוגיות אגרסיביות ופיקוח צמוד על שכונות. המדינה השתמשה גם באפליקציות בטלפונים כדי לעקוב אחר מקום הימצאם של אנשים ולזהות במהירות מקרים אפשריים של הידבקות בנגיף.
עטיית מסכה היא חובה בסופרמרקטים, בבתי הקולנוע ובתחבורה הציבורית בסין, ורבים בוחרים לעטות מסכה גם בחוץ, כהגנה מפני הנגיף. סין לא דיווחה על מקרים חדשים של הידבקות בקורונה בשטחה בימים האחרונים.