2 צפייה בגלריה
שלטי נאצה נגד גננת לסבית בבאר יעקב
שלטי נאצה נגד גננת לסבית בבאר יעקב
שלטי נאצה נגד גננת לסבית בבאר יעקב
שלטי נאצה נתלו היום (רביעי) סמוך לגן בבאר יעקב שמנוהל על ידי גננת מהקהילה הלהט"בית: "כדאי לדעת - מותק של גן מנוהל על ידי לסביות". פוסטים עם המסר הזה פורסמו גם ברשתות החברתיות. בשבוע שעבר רוססו קירות בסמוך לגן עליהם נכתב "גן הלסביות".
מנהלת הגן, אביבה לוי, מספרת כי כבר תקופה מופצת נגדה שנאה והמשטרה לא מסייעת בטיפול במקרים. "בשבוע שעבר ראיתי שרוססו שתי כתובות שנאה מול הגן וכל הורה או מתעניין בגן ראה את הכיתוב", היא אומרת, "זה תסכול שלא נפסק ולצערי המשטרה לא עושה כלום כדי לעצור את השנאה הזאת. זה מפר את השלווה ופגע לי בפרנסה וברישום לגן. אני לא עוצמת את העיניים, יש הרבה להט"בופוביה וזה כנראה ימשיך לפגוע לי בפרנסה. אני ממשיכה הלאה, אף אחד לא יוריד אותי ואמשיך להיות מי שאני בגאווה".
לוי מספרת שהורים רבים ששמעו על המקרים פנו אליה, הביעו תמיכה ולאחר מכן פנו גם לראש המועצה שיגנה את המקרה. "אני מקווה שמקרים להט"בופובים כמו זה ייפסקו ושכל אחד ואחת יוכלו לחיות את חייהם בביטחון", היא אומרת.
2 צפייה בגלריה
שלטי נאצה נגד גננת לסבית בבאר יעקב
שלטי נאצה נגד גננת לסבית בבאר יעקב
כתובות הנאצה מהשבוע שעבר
בשבוע שעבר נרשם אירוע להט"בופובי בראשון לציון. צעיר בן 21 הותקף לאחר שחבורת צעירים גילתה את נטיתו המינית אחרי בילוי עם בן זוגו בפאב בעיר.
באגודה למען הלהט"ב אמרו על התקרית בבאר יעקב: "לא ניתן לשנאה לנצח. הקהילה הגאה תמשיך להיות בכל מקום באהבה ובגאווה. כל מי שחושב שיצליח למחוק אותנו טועה ובגדול. אנחנו מצפים ממשטרת ישראל למצות עם הפושעים את הדין המלא. מדובר בפשע שנאה שמצטרף לעשרות מקרים בשבועות האחרונים. האגודה מלווה את הגננת מול רשויות החוק, אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט"בופוביה לפנות אלינו".
גם בארגון הגננות גינו את המקרה. היו"ר דורית חזן אמרה: "התמונות מעוררות גועל וחלחלה. להשמיץ גננת רק בשל נטייתה המינית זוהי חרפה שצריך להוקיע בכל תוקף. גננת היא גננת ולא משנה כלל את מי היא בחרה לאהוב. ההורים שעשו את המעשה הזה צריכים להתבייש והנהגת העיר צריכה לפעול במיידי להפסקת התופעה המזעזעת".
במועצה המקומית באר יעקב הגיבו: "המועצה המקומית והעומד בראשה מגנים בתוקף כל ביטוי שיש בו פגיעה באדם כלשהו מכל מגדר, מגזר, כזה או אחר. בבאר יעקב יש קהילה מגובשת, תומכת, מכילה, המכבדת את כל תושביה".
השתתפו בהכנת הכתבה: תמר טרבלסי