ביקור הרמטכ"ל אביב כוכבי בעיריית טבריהביקור הרמטכ"ל אביב כוכבי בעיריית טבריה
הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי
(צילום: אפי שריר)
צה"ל יקים שתי מחלקות קורונה בבית החולים רמב"ם שבחיפה. כך אמר הערב (יום ה') דובר צה"ל, תת-אלוף הדי זילברמן. במחלקות יטופלו חולים במצב בינוני ולדברי תא"ל זילברמן, מדובר בפעם הראשונה שצה"ל מטפל באזרחים בשטח ישראל. הקמת המחלקות אושרה על ידי שר הביטחון, בני גנץ.
"מדובר על סדר גודל של עשרות רבות של חולים שיאושפזו במחלקות", אמר תא"ל זילברמן. "נמבצע את המחלקות תוך שבועיים עד חודש". כמו כן, בצה"ל יחלו בקמפיין הסברה על חשיבות ההקפדה על הנחיות הקורונה.
מחלקת הקורונה בבית החולים רמבם בחיפהמחלקת הקורונה בבית החולים רמבם בחיפה
מחלקת הקורונה ברמב"ם
(צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)
עוד אמר דובר צה"ל כי בסוף החודש יתקיים התרגיל המטכ"לי היחיד לשנה זו. "מדובר על תרגיל רב-מערכי ואנחנו מבינים שלצד הקורונה - עלינו לשמור על כשירות", ציין.
לדברי תא"ל זילברמן, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי החליט על צמצום התרגיל ב-5,000 משרתי מילואים: "הוצאנו הודעה גם על ביטול תעסוקת מילואים כדי לצמצם את המגע עם המרחב האזרחי. זה צו השעה".
קמפיין צה"ל למלחמה בקורונה
(צילום: דובר צה"ל)

קמפיין צה"ל למלחמה בקורונהקמפיין צה"ל למלחמה בקורונה
מתוך קמפיין צה"ל למלחמה בקורונה
(צילום: דובר צה"ל)
בבית החולים רמב"ם בחיפה החלו להעביר את חולי הקורונה ממחלקות הכתר בבית החולים לחניון התת קרקעיבבית החולים רמב"ם בחיפה החלו להעביר את חולי הקורונה ממחלקות הכתר בבית החולים לחניון התת קרקעי
העברת מיטות ברמב"ם לחניון התת-קרקעי
(צילום: עידו ארז)
הוא הוסיף כי בצה"ל, בשל הנסיבות, נאלצו לוותר על משרתים בסדיר ובקבע לטובת הטיפול בקורונה: "אנו עתידים לבקש מחובשים בסדיר שאמורים להשתחחר לחתום קבע בתקן מיוחד". לדבריו, אחד השיקולים בבחירה לפתוח את המחלקות ברמב"ם היה בשל מיקומו בצפון.
כמו כן, אומרים בצה"ל כי מפקדת "אלון" שמטרתה קטיעת שרשרת ההדבקה "עומדת היום על 1,700 חוקרים בכל הארץ. עד אמצע נובמבר נגיע ל-2,800 חוקרים. המפקדה עובדת בקצב גבוה ותגיע לשיא הפעילות בתחילת החודש הבא. האכיפה וההירתמות של הציבור הן המפתח לצורך יעילות המפקדה".
בנוסף, תא"ל זילברמן התייחס לסיוע של החיילים לשוטרים במחסומים - וציין: "קשה לי לומר שזו משימה באפקטיביות גבוהה".