משפחת נתניהו תעזוב את מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בעוד שלושה שבועות - עד ליום שבת, 10 ביולי. כך תיאמו אמש (שבת) לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט ולשכת יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. יום למחרת - ב-11 ביולי - יעבור המעון לשימוש בנט.
1 צפייה בגלריה
השבעת הממשלה
השבעת הממשלה
בנט ונתניהו בערב השבעת הממשלה
(צילום: AFP)
לפי הסיכום, עד לפינוי המעון בבלפור לא יקיים שם יותר נתניהו פגישות רשמיות. נתניהו אירח לאחרונה במעון בבלפור את שגרירת ארצות הברית לשעבר באו"ם ניקי היילי שאף צייצה והגדירה אותו כראש הממשלה - ולא ראש הממשלה לשעבר או ראש האופוזיציה. בפגישה זו נכח גם המטיף האוונגליסטי ג'ון הייגי.

שלשום דווח כי כמה שעות לפני השבעת הממשלה ביום ראשון האחרון, הגיע משלוח גדול של שתייה קלה למעון בבלפור בשווי 6,000 שקל - על חשבון קופת המדינה. לפי מקורות במשרד ראש הממשלה, המשלוח הוזמן באותו היום, שעות ספורות לפני שעל פי הנחיית היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית פרגו ברנע, המדינה הפסיקה לממן את הוצאות המזון של משפחת נתניהו. לפי מקורות אלה, מי שהזמין את המשלוח ביקש לנצל את העובדה שחשבון ההוצאות עדיין משולם על ידי המדינה.
ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה היוצא צחי ברוורמן אמר כי יצאה הזמנה למשלוח השתייה "יומיים-שלושה" קודם, והמשלוח אכן הגיע באותו היום. עם זאת, לדברי ברוורמן לא מדובר במחטף אלא בהזמנה מתוך מסגרת שאושרה מראש לפי הנהלים.
אלא שהתגובה ממשרדו של ראש האופוזיציה נתניהו הייתה שונה מהדברים שאמר ברוורמן. נטען בה שההזמנה אושרה "לפני שבועות". כאשר הצענו למשרדו של נתניהו להציג מסמך המציג את מועד ההזמנה, סירבו שם להציג הוכחה כזו.
פורסם לראשונה: 23:04, 19.06.21