נתן דטנרנתן דטנר
נתן דטנר
(צילום: טל שחר)
רגע לפני גיל 65, אחרי קריירה עשירה על הבמה ועל המסך, החליט השחקן נתן דטנר ללכת לדרך חדשה: הפוליטיקה.
דטנר על מירי רגב, 2016
(באדיבות ערוץ 10)

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי דטנר הצטרף למפלגת "ותיקי ישראל" בראשות דני יתום, וייכלל ברביעייה המובילה. "הקורונה הציפה את הדבר הכי חשוב", מסביר דטנר, שהיה בין היתר כוכב ילדים ענק בזכות דמותו המיתולוגית של החתול שמיל, "הבנו שאין לנו, האמנים, ייצוג. אני רוצה להיות שר התרבות של מדינת ישראל, להיות קול לאמנים, שהפכו שקופים בשנה האחרונה, כאלה שאיש לא סופר אותם. אני חושב שאפשר לעשות את זה עם מפלגה נהדרת כמו ותיקי ישראל, שרצה בשם האג'נדה התרבותית, החברתית, עם דגש על דאגה לאוכלוסייה הוותיקה של ישראל".
בעקבות החלטתו לרוץ לפוליטיקה, דטנר ייקח מהחודש הבא פסק זמן מהגשת "בטלים בשישי", התוכנית הפופולרית שהוא מגיש בגלי צה"ל עם אודיה קורן. "ברור לי שאם אבחר לכנסת זה אומר לעזוב את הקריירה שלי בתרבות", הוא אומר, "אבל הפיצוי בנתינה ובעשייה יהיה גדול".
(צילום: שחר גולדשטיין)

דני יתום הוסיף: "כניסתו של נתן דטנר למגרש הפוליטי הינה אבן דרך במערכת הבחירות הזו. לראשונה בתולדות המדינה יהיה נציג לעולם התרבות שחי ופעל למענה ולמען הקהל שהוזנח בשנים האחרונות. אני גאה ומודה לו שהסכים להצטרף למאבק החשוב למען שמירת התרבות ולמען הקהל הרחב שרבים ממנו הם ותיקי ישראל. המפלגה שלנו תפעל בכל מקום, בכל זמן ובכל הכוח על מנת לדאוג לביטחונם, לרווחתם ובראש ובראשונה לכבודם של האזרחים הוותיקים במדינת ישראל".