דנה כשדי בשנה שעברה באולפן ynet
(צילום: אלי סגל)

בית משפט השלום בכפר סבא חייב את יאיר נתניהו לשלם לדנה כשדי, פעילה בכחול לבן, חצי מיליון שקלים לאחר תביעת דיבה בגין רמיזות שהעלה בנו של ראש הממשלה בטוויטר לפיהן מתקיים קשר אינטימי בינה לבין בני גנץ. פסק הדין ניתן לאחר שנתניהו לא הגיש כתב הגנה ולכן עדיין קיימת אפשרות לבטלו.
בתביעה שהגישה כשדי על סך חצי מיליון שקלים בחודש אוגוסט 2020 היא טענה כי נתניהו ניצל צילום שגרתי של התובעת עם גנץ כדי לייצר רמיזות בוטות לכך שהיא בת זוגו של גנץ לקיום יחסי מין. בכתב התביעה נכתב: "התובעת הוצגה על ידי הנתבע, שכלל אינו מכיר, כבחורה קלה דעת ומופקרת, כמי שהיא עוד אחת ברשימת כיבושיו של גנץ, כמובן ללא כל בירור עמה, ללא הכרות איתה ובלי שיש בדברים ולו קורטוב אמת". כשדי היא פעילה למען בעלי חיים שהתנדבה לסייע למפלגת כחול לבן במהלך הבחירות האחרונות לכנסת.
1 צפייה בגלריה
דנה קסידי
דנה קסידי
אחד הציוצים שהעלה יאיר נתניהו על דנה כשדי
(מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו)
לאחר שהוצג לבית משפט אישור כי כתב התביעה הגיע לביתו של נתניהו, ביקשו עורכי דינה של כשדי מבית המשפט לתת פסק דין בהיעדר כתב הגנה ובשבוע שעבר חייב את נתניהו לשלם חצי מיליון שקלים בנוסף להוצאות שכר עורך דין של 6,250 שקלים.
מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: "אותו עורך דין ואותה השיטה. מדובר בהחלטה שמתקבלת באופן אוטומטי במקרים בהם לא מוגש כתב הגנה בתוך 60 ימים. מעולם לא הוגש ליאיר כתב תביעה ולכן גם לא הוגש כתב הגנה ובכוונת יאיר לערער על ההחלטה. לא רק שדינה של התביעה ההזויה הזאת להימחק, אלא שיאיר מתכוון להגיש תביעה משלו נגד אביה של כשדי על פוסט מכפיש ומלא דיבה שפרסם עליו".
סנגורה של כשדי, עורך הדין רון לוינטל, אמר כי "ביחס הפוך לקלות והנפיצות של פרסומי לשון הרע שמופצים על ידי הנתבע, כך מוערמים קשיים רבים להמצאת כתבי תביעה בתביעות המוגשות נגדו. פעם נאמר שאפשר להמציא רק בדואר רשום, פעם נאמר שצריך למסור במשרד ראש הממשלה, פעם לשלוח לעורך דינו ופעם עורך דינו לא מוכן לקבל. פעם לבית בקיסריה, פעם לבית ברחוב עזה ופעם לבית ברחוב בלפור".
לדבריו, "ראוי כי מי שמצייץ ללא הרף על כל אדם ודבר, ובעצמו תבע דיבה על פרסומים ברשתות, יתמודד עם התביעות המוגשות נגדו. ובאין הגנה, ואחרי שהגיב על התביעה בכלי התקשורת עם הגשתה, יתמודד עם פסקי הדין המתקבלים נגדו".