בשל תקלה עולמית בגוגל, לא הצליחו משתמשים רבים של מערכת ההפעלה אנדרואיד לפתוח את האפליקציות בטלפונים הניידים. אפליקציות חיוניות כמו ווייז, גוגל מפות וג'ימייל קרסו. כעבור כמה שעות הפיצה גוגל עדכון למערכת ההפעלה והמליצה למשתמשים על הפתרון הבא: לבצע עדכון לאפליקציות Android System WebView ו-Google Chrome באמצעות חנות האפליקציות Google Play".
הבוקר הודיע דובר גוגל כי "תוקנה התקלה הנוגעת ל-WebView שגרמה לסגירת אפליקציות במכשירים מבוססי אנדרואיד בקרב חלק מהמשתמשים".
1 צפייה בגלריה
אנדרואיד
אנדרואיד
אפליקציות קורסות
(עיבוד תמונה. צילום: shutterstock)
מגוגל נמסר תחילה שהתקלה מוכרת. "אנחנו מודעים לבעיה כרגע בשירותי הג'ימייל שגורמת לתקלות בקרב מספר גדול של משתמשים, בין היתר ללא גישה למייל. אנחנו מטפלים בתקלה ונעדכן בהמשך", נמסר מהחברה.
גם חברת סמסונג, שמכשיריה מופעלים באמצעות אנדרואיד, התייחסה לתקלה לאחר שמשתמשים רבים התלוננו על התקלה. בחשבון הטוויטר של סמסונג הציעו למשתמשים להסיר עדכון אחרון שבוצע ולהפעיל מחדש את המכשיר, כפתרון אפשרי לבעיה. פתרון אחר שהוצע - יש לגשת להגדרות >> יישומים >> Android System WebView, ללחוץ על היישום ואז "נקה נתונים".
מקור התקלה ככל הנראה ברכיב של תוכנת ההפעלה WebView שמאפשר לתוכנה להציג תוכן ווב. בשל בעיה ברכיב זה האפליקציות לא נפתחות או קורסות לאחר רגעים. חלק מהמשתמשים תמכו בהמלצת סמסונג ואמרו כי הסרת העדכון האחרון אמורה לתקן את הבעיה.
כאמור, גוגל הפיצה עדכון מלא שפתר את הבעיה.
פורסם לראשונה: 09:23, 23.03.21