2 צפייה בגלריה
מזג אוויר מטיילים בריכת המשושים חד נס רמת הגולן
מזג אוויר מטיילים בריכת המשושים חד נס רמת הגולן
בריכת המשושים
(צילום: AFP)
רגע לפני הטיולים של פסח - זיהום בכמה נחלים בצפון: משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה דיווחו היום (חמישי) על תוצאות חריגות בדיגומים שבוצעו בצפון לבחינת מצב הזיהום בנחלים.
המשרדים הודיעו לציבור המטיילים ולמועצות האזוריות והמקומיות, כי בבדיקות לחיידקים מדיגום שנערך אתמול, נמצאו במספר נחלים בצפון תוצאות שחורגות מהמלצות משרד הבריאות (400 קולי צואתי) - תוצאה המעידה על הימצאות זיהום במים. יש לציין כי בשבוע הבא במהלך חול המועד צפויים מאות אלפים לפקוד את אתרי הטבע והגנים הלאומיים.
2 צפייה בגלריה
קייקים בחצבאני
קייקים בחצבאני
קייאקים בחצבאני
(צילום: קייאקים מעיין הגושרים)
לפי ההודעה, הכניסה לנחלים הבאים עלולה להיות מסוכנת באופן זמני: שניר (חצבאני) - מגבול לבנון ועד למפגש הנחלים עם הירדן, נהר הירדן ממפגש הנחלים עם השניר ועד גשר החמישה, יהודייה - מפל יהודייה, משושים - בריכת המשושים, אל על, צלמון - טחנת קמח.
פרט לנחל השניר (חצבאני) שבו נמדדו ערכים גבוהים כבר בנקודת כניסתו לישראל, ונחל יהודייה שבו נצפה בעת הדיגום בקר במעלה אגן הנחל שעלול להעיד על המקור, המשרד להגנת הסביבה לא מצא מקור זיהום ידוע ביתר הנחלים. משרדי הבריאות והגנת הסביבה ממשיכים בדיגום ובמעקב, ויעדכנו בהמשך ככל שיידרש.
כמעט מדי שנה בתקופת האביב נמצא זיהום בנחלים. הפעם, הרף אף ירד מ-1,000 קולי צואתי ל-400 - כך שהסיכוי להימצאות זיהום היה אפילו גדול יותר. כעת, ייתכן שמטיילים רבים יצטרכו לשנות את התוכניות שלהם לחול המועד.