דברי רה"מ נתניהו באירוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקרא היום (ו') ליו"ר תקווה חדשה ח"כ גדעון סער להצטרף לממשלה בראשותו. באירוע שישישראלי של סגן השר יואב קיש בפארק הלאומי ברמת גן, אמר: "אני קורא כאן לגדעון סער, הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות".
נתניהו קרא לסער: "זה לא הזמן להקים ממשלת שמאל. בוא תצטרף אלינו ונקים יחד ממשלת ימין יציבה כדי להבטיח יחד את עתידנו בארצנו. כולנו מאמינים בזה ונעשה את זה יחד ואת יום העצמאות הבא נחגוג בממשלת ימין יציבה". לדבריו, "אפשר להקים את הממשלה הזאת לארבע שנים תוך זמן קצר מאוד. לכן אני קורא לבצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט וגדעון סער - בואו נשים אל כל השיקולים הצידה ובואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה".
"את יום העצמאות הקודם חגגנו בזום והיום אנחנו בפארקים. יום העצמאות מסמל את ההישגים הכבירים שהשגנו כעם וכמדינה", אמר נתניהו, "אנחנו ניצבים בפני אתגרים כבירים: להזניק את הכלכלה שלנו מחדש אחרי הקורונה, להביא עוד חיסונים כדי שלא תחזור הקורונה וכדי שהכלכלה שלנו תישאר פתוחה, לשמור על הביטחון במיוחד מול רצונה של איראן להתחמש בנשק גרעיני, ולשמור על ההתיישבות מול לחצים בינלאומיים שהולכים ומתגברים. מול האתגרים הללו מדינת ישראל זקוקה לממשלה לאומית חזקה, ממשלה ימנית יציבה שתחזיק מעמד לשנים".
2 צפייה בגלריה
גדעון סער בנימין נתניהו
גדעון סער בנימין נתניהו
סער ונתניהו
(צילום: AP, AFP)
במקביל, קבוצה של מאות ראשי רשויות מקומיות מהליכוד, סגנים, ממלאי מקום וראשי סניפים, פנו לסער במכתב תחת הכותרת "חזור הביתה".
"אנו קוראים לך גדעון סער הליכוד תמיד היה הבית שלך, כפי שהוא הבית של כולנו", צוין במכתב. "יש לך מקום חם בליבנו ותתקבל בזרועות פתוחות. זה לא הזמן להמליך ממשלת שמאל. זה הזמן לחזור הביתה ולהקים ממשלת ימין יציבה לשנים ארוכות שתשמור על ארץ ישראל מול אתגרים גדולים שעומדים בפנינו. גדעון, עשה את הדבר הנכון למען תנועתנו, מדינתנו וארצנו. חזור הביתה".
2 צפייה בגלריה
 סמוטריץ' מתנגד לשיתוף פעולה עם רע"מ, בנט נפגש עם נתניהו שלוש פעמים
 סמוטריץ' מתנגד לשיתוף פעולה עם רע"מ, בנט נפגש עם נתניהו שלוש פעמים
סמוטריץ' מתנגד לשיתוף פעולה עם רע"מ, בנט נפגש עם נתניהו שלוש פעמים
(צילום: עמית שאבי, קובי קואנקס)
אין זו הפעם הראשונה שראש הממשלה נתניהו קורא ליו"ר תקווה חדשה סער וגם ליו"ר ימינה נפתלי בנט לשוב לשורות הליכוד. שמונה ימים אחרי הבחירות, אמר נתניהו בהצהרה לתקשורת: "לאחר שלוש מערכות בחירות שבהן לא הושגה הכרעה, הפעם הציבור נתן למפלגות הימין רוב ברור של 65 מנדטים. זה מאפשר להקים ממשלת ימין יציבה ואפשר להקים אותה מיד".
נתניהו פנה אז לסער ובנט ואמר: "חזרו הביתה, בואו נקים ממשלת ימין יציבה שתחזיק מעמד לשנים. בואו נתאחד. זה לא סוד שהיו בינינו מחלוקות במשך השנים, אבל ידענו להתגבר עליהן ולעבוד ביחד".
מאז הבחירות קיים נתניהו שלוש פגישות עם יו"ר ימינה בנט, ואולם נכון לעכשיו נראה כי המכשול להקמת ממשלת ימין בתמיכה כזאת או אחרת של מפלגת רע"מ בראשות ח"כ מנסור עבאס היא התנגדותו של יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' למהלך.