1 צפייה בגלריה
אולמרט ומשפחת נתניהו
אולמרט ומשפחת נתניהו
אולמרט ומשפחת נתניהו
(צילום: הדר יואביאן, רויטרס)
ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר הגישו היום (חמישי) תביעת לשון הרע בסך של 837 אלף שקלים נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. לטענת המשפחה, אמר אולמרט בשני ראיונות כי התובעים הם "חולי נפש" הזקוקים לטיפול פסיכיאטרי. בכך הם טוענים, באמצעות עורך הדין יוסי כהן, שאולמרט הוציא את דיבתם. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב.
לפי כתב התביעה, "זמן מה לאחר שסיים לרצות עונשו בכלא לפני ארבע שנים, החל הנתבע בניסיונותיו האובססיביים לפגוע בתובעים ולרמוס את שמם הטוב בפומבי מתוך הנאה ותסכול עמוק, זדון ורשעות לשמה. התובעים הבליגו זמן רב, והוא החריף את הנאצות כלפיהם עד שחצה כל קו אדום אפשרי. האמירות של הנתבע אינן אמת. הן כזבים בוטים ומכוערים". עוד נאמר שיש בדברים "פוטנציאל הרסני".
התביעה מתייחסת לראיון שהעניק אולמרט לכלי התקשורת דמוקרטTV באפריל, אז, לדברי משפחת נתניהו, הוא אמר: "מה שלא בר שיקום זו מחלת הנפש של ראש הממשלה, אשתו ובנו. בתנאים רגילים כל רופא פסיכיאטר שיש לו מצפון היה אומר שצריך להוציא צו אשפוז לו, לה ולבן". בראיון אחר, בתוכנית אופירה וברקוביץ', לא חזר בו אולמרט מן הדברים, לשון התביעה.
אהוד אולמרט הגיב על התביעה: "משועשע מהמשפחה המופרעת הזו".