מי מנסה להשתלט על בית עסק באזור תל אביב? זאת השאלה שמעסיקה כעת את משטרת מחוז תל אביב וחוקריה. שלושה בקבוקי תבעה הושלכו בשבוע שעבר על מאפייה, ובמזל רב נמנע אסון. הערכה היא שגורמים עברייניים שלחו את החשוד במעשה לבצע את ההצתה כחלק מהליך סחיטה.
לפני מספר ימים הגיח אלמוני למאפייה בשעה שהייתה פתוחה ועובדים שהו במקום. הדבר לא הרתיע אותו, והוא השליך את בקבוקי התבערה לעבר המאפייה הפתוחה. למרבה המזל, העובדים המבוהלים הצליחו להשתלט על אחת השריפות שנגמרה כתוצאה משני בקבוקי התבערה באמצעות מטף. הבקבוק השלישי התנפץ בתוך המקום וגרם לנזק.
צפו: כך מתבצעת סחיטה - שלושה בקבוקי תבערה לתוך העסק עם העובדיםצפו: כך מתבצעת סחיטה - שלושה בקבוקי תבערה לתוך העסק עם העובדים
החשוד שזורק בקבוקי תבערה לתוך המאפייה

עו"ד אסף שרעףעו"ד אסף שרעף
עו"ד אסף שרעף
על פי גורמים המקורבים לבעלי המאפייה, מדובר במהלך שהגיע בעקבות מחלוקת שהוכרעה בבית המשפט בין הבעלים לגורמים עסקיים. לדברי עורך דינו, אסף שרעף, מדובר בגורמים שביקשו להשתלט על העסק באמצעים לא כשרים.
"מדובר בניסיון של ארגון פשיעה להשתלט על העסק", אמר עו"ד שרעף, "וזאת לאחר שבית המשפט דחה את בקשתם לפעול בעסק. אין בכוונת מרשי להיכנע לגורמים אלה, משטרת ישראל מטפלת באירוע במלוא החומרה".