1 צפייה בגלריה
מהומות בחווארה
מהומות בחווארה
עימותים בחווארה, שלשום
(צילום: EPA)
פת"ח קרא הבוקר (יום שני) לפלסטינים בגדה המערבית לפתוח מחר בשביתה כללית ולהתעמת עם כוחות הביטחון בכל נקודות החיכוך. הרעיון הכללי של פת"ח הוא להכניס את ישראל מחר לבעיות בשלוש זירות במקביל: עזה, הגדה וערביי ישראל. השאלה אם הציבור ייענה לקריאה בכמויות גדולות או שלא.
תיעוד פיגוע הדריסה בשייח ג'ראח, אתמול

מאז העימותים בין מתפללים באל-אקצא למשטרה ותחילת מבצע "שומר החומות" התחממה גם גזרת יהודה ושומרון. שלשום נהרגו תשעה פלסטינים בעימותים עם צה"ל ברחבי יהודה ושומרון. הפלסטינים טענו גם כי פלסטיני נוסף נורה בראשו בקטטה עם מתנחלים בכפר ריחיה שמדרום לחברון - ומת מפצעיו בבית החולים. חמאס מתדלק את העימותים הללו וקורא לצעירים להשתתף בהם. כך למשל, דובר הזרוע הצבאית של הארגון - אבו עוביידה - אמר לתושבי הגדה: "כל מי שבידו נשק, אבן או סכין צריך להכות בכוח באויב הציוני. התעמתו איתם בנקודות החיכוך ובתוך ההתנחלויות. הדם הפלסטיני הוא קו אדום, אל-אקצא היא קו אדום. תמשיכו. אנחנו בדרך לניצחון".
במקביל לכל אלה מתרחשים פיגועי ירי ודריסה וניסיונות לפיגועים מעין אלה ברחבי יהודה ושומרון. רק הבוקר סוכל ניסיון לפיגוע דריסה בחווארה שליד שכם, המחבל נעצר ולא היו נפגעים. לפי צה"ל, "לוחמים זיהו רכב חשוד בחווארה שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון. הם פרסו מחסום במרחב, הרכב החשוד האיץ לעברם, התנגש ברכב הסיור הצבאי שהיה בנקודה ולאחריו נעצר. הלוחמים פתחו בתגובה בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי לאוויר ועצרו את המחבל החשוד בניסיון הפיגוע, שהועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון. אין נפגעים".
רכב נפגע מירי בקריית ארבע, אתמול
(צילום: הצלה ללא גבולות)

מחסומים בשייח ג'ראח אחרי פיגוע הדריסה
(צילום: רויטרס)

אתמול נפצעו שבעה לוחמי מג"ב בפיגוע דריסה בשייח ג'ראח. אחד הלוחמים נפצע ברגלו מירי חברו. שניים מהלוחמים פונו לבתי החולים במצב בינוני, ושישה מהם במצב קל. לאחר הפיגוע התפתחו בזירה עימותים בין תושבים ערבים לכוחות הביטחון.
פיגוע הדריסה בירושלים התרחש שעות אחרי פיגוע ירי באזור חברון. מחבלים פלסטינים פתחו באש לעבר כלי רכב ישראלי סמוך לכפר בני נעים. כדור אחד פגע ברכב, והנהג המשיך בנסיעה לכיוון קריית ארבע. איש לא נפגע. אמש הגיע גם מחבל פלסטיני למחסום צה"ל סמוך לדהריה שמדרום לחברון וניסה לבצע פיגוע דריסה. הלוחמים ירו לעבר המכונית, הרגו נוסע אחד והשני נמלט.