גל החום ממשיך לשבור שיאים: על פי נתוני השירות המטאורולוגי, נשבר בירושלים שיא החום בלילה. אמש נרשמה בירושלים טמפרטורה של 31.5 מעלות צלזיוס. השיא הקודם היה 30.5 מעלות והוא נרשם ביוני 1942.

שרב כבד בכל רחבי הארץ
(צילום: אלי מנדלבאום, אריק וינשטיין- הערבה התיכונה, גיל סיאקי- מחלקת יער קק"ל, חגי פלג- חוף כפר הנופש)

בחברת החיזוי מטאו-טק אומרים כי היום יהיה החם ביותר בגל החום הנוכחי – שיימשך לפחות עוד שבוע. בשירות המטאורולוגי מציינים כי בנוסף לירושלים, נשברו הלילה שיאים בעוד כמה תחנות:
  • בבית דגן המינימום היה 28.9 מעלות צלזיוס, נתון ששבר את השיא של 28.4 מעלות צלזיוס, שנקבע באוגוסט 2015.
  • בהר כנען שבצפת הייתה טמפרטורת המינימום הלילה 30.3 מעלות צלזיוס, לעומת 30.0 באוגוסט 2010.
  • בנגבה נמדדו 28.1 עשירית מעלה יותר מ-28.0 שנמדדו באוגוסט 2015.
מזג אוויר קיץ
גל החום שהחל בשבת שעברה יימשך על פי התחזיות עד סוף השבוע הבא. החזאי ליאור סודרי מחברת החיזוי מטאו-טק אמר כי על פי התחזיות, היום הוא החם ביותר בגל החום הנוכחי. היום עשויות הטמפרטורות להגיע ל-48-47 מעלות בעמקי הצפון והמזרח, ובירושלים תנוע הטמפרטורה בין 40 ל-42 מעלות, תלוי באזור ובגובהו. גם בשעות הלילה צפוי מזג אוויר חם מהרגיל, אולם הטמפרטורות יירדו מעט ביחס לאתמול.
חום כבד בירושליםחום כבד בירושלים
מעיין גן הוורדים בירושלים. חום כבד
(צילום: אלי מנדלבאום)
חום כבד בירושליםחום כבד בירושלים
(צילום: אלי מנדלבאום)
חום כבד בירושליםחום כבד בירושלים
חום כבד בירושלים
(צילום: אליה איילון)
חום כבד בירושליםחום כבד בירושלים
בריכת צאנן בנחל גובריןבריכת צאנן בנחל גוברין
בריכת צאנן בנחל גוברין
(צילום: גיל סיאקי, מחלקת יער קק״ל)
חסידות מעל שמורת ארבלחסידות מעל שמורת ארבל
חסידות מעל שמורת ארבל
(צילום: מיכל מאירי, רשות הטבע והגנים)
חום כבד בקיבוץ אלרוםחום כבד בקיבוץ אלרום
חום כבד בקיבוץ אלרום
(צילום: מוטי פיאדה)
על פי המודלים שמתפרסמים הבוקר, גל החום יימשך כל שבוע הבא. גם אם הטמפרטורות יורדות, הלחות עולה, מה שגורם לכך שעומס החום ימשיך להיות כבד עד קיצוני בכל אזורי הארץ.

46 מעלות באילת

לפי מרכז החיזוי "מטאו טק", הערב והלילה יהיה חם ולח במישור החוף ובשפלה, חמים ולח בצפון הנגב עם סיכוי להגבלות ראות, ונוח בהרים.
מידות החום החזויות להלילה ולמחר: קריית שמונה 44-28, קצרין 40-29, צפת 38-27, טבריה 42-30, נצרת 38-25, חיפה 32-27, תל אביב 33-27, ירושלים 38-28, אשקלון 32-26, עין גדי 43-33, באר שבע 37-26 , ערד 37-26, מצפה רמון 37-23 ואילת 46-30.
מחר, שבת, צפויה ירידה קלה בטמפרטורות ועלייה בלחות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. עם זאת, לא יחול שינוי מהותי בעומסי החום שיוסיפו להיות כבדים עד קיצוניים. ייתכן טפטוף מקומי. גל החום ייחלש מעט ביום ראשון, אך יוסיפו לשרור עומסי חום כבדים עד קיצוניים. בימים שני ושלישי גל החום הכבד יימשך בכל הארץ.
גורמים רבים מתריעים בימים אלה ומזהירים מפני טיולים בחיק הטבע, בשל עומס החום הכבד. רשות הטבע והגנים סגרה חלק ממסלולי הטיולים באזורים החמים ונציב הכבאות הוציא צו האוסר על הדלקת אש ומדורות. יחידת המתנדבים המשטרתית לחילוץ "גליל-כרמל" פנתה היום לציבור בקריאה להימנע מלצאת לטיולים בטבע במהלך הימים הקרובים.
"במהלך השבוע האחרון אנו עדים למטיילים שנקלעו למצבי התייבשות ומכת חום מסכני חיים. הם חולצו מהשטח ופונו לבית החולים. היציאה לטבע במצב של עומס חום קיצוני מסכנת את המטיילים וגם את המחלצים", התריעו ביחידה.