מפקד תחנת משטרת רהט בזירת הירי
(צילום: רועי עידן)

חשד לרצח: חנין אלעביד בת ה-27, גרושה ואם לילדה בת שלוש, נורתה למוות בראשה אמש (חמישי) בעיר רהט, שם היא התגוררה בשכירות לאחר שלפני כן גרה בלוד. היא אותרה ללא רוח חיים בתוך ביתה.
איש עדיין לא נעצר, אולם קיים חשד כי הרקע לירי באלעביד, שהתגרשה כשהייתה בת 19, הוא אורח החיים שלה - שלא תאם את המסורת השבטית. במשטרה ציינו כי מדובר ב"אירוע מורכב", והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מרחב הנגב. מפקד מחוז דרום, ניצב יורם סופר, ומפקד המרחב, תת-ניצב יאיר חצרוני, הגיעו לזירה.
זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30
מפקדי המשטרה במקום
(צילום: חיים הורנשטיין)
המשטרה מסרה: "סמוך לשעה 19:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות אירוע ירי בבית ברהט ופציעתה של אישה. שוטרים הגיעו למקום ופתחו בתחקור האירוע בצד פעולות ראשוניות וחוקרים החלו באיסוף ממצאים. צוות רפואי קבע מותה בזירה".
ראש העיר רהט, פאיז אבו סהיבן, גינה את הירי. "האישה לא מוכרת למחלקת הרווחה בעיר. הצוותים נכנסו לפעולה על מנת לטפל בילדה. אני סומך על משטרת ישראל שתגיע לחקר האמת מהר".
זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30
זירת הירי ברהט
(צילום: חיים הורנשטיין)
זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30זירת הרצח שבה נרצחה אישה בת 30
המשפחה: "בתה בת ה-3 ראתה הכול"
(צילום: חיים הורנשטיין)
הפרמדיק דני שטרקמן ממד"א סיפר: "כשהגענו למקום ראינו אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם פציעה קשה בגופה. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, אבל מצבה היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותה".
אמה החורגת של המנוחה טענה כי בתה הייתה עדה לירי. היא סיפרה בשיחה עם ynet: "הילדה שלה בת השלוש הייתה איתה כשהכול קרה, היא ראתה הכול. מי יביא לה אמא עכשיו? אף אחד לא יהיה במקום אמא. היא הייתה ילדה טובה שלא פגעה בציפור. אף פעם לא ידענו שהיא תגיע למצב הזה, אנחנו בהלם. המדינה שלנו צריכה להתעורר ולראות מה קורה לנשים. לא עושים מספיק במגזר שלנו כדי למנוע את זה. אנחנו הנשים פוגשות את זה וזה מפחיד. מה יכולה אישה לעשות?".
אביה של המנוחה אמר: "איבדתי את אמא שלי לפני שנה, ועכשיו המכה הזאת. היא עשתה כמה שטויות בחיים אבל זה לא מצדיק לקטוע את חייה. מה אני אגיד לילדה שהיא שתגדל, שסבא לא שמר על אמא שלה?".
פרסום ראשוני: 19:55 , 10.09.20