2 צפייה בגלריה
עומר ינקלביץ'
עומר ינקלביץ'
פורשת מכחול לבן, לא תתמודד בבחירות. עומר ינקלביץ'
(צילום: אלכס קולומויסקי)
שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מכחול לבן הודיעה היום (ג') כי החלטה לפרוש ולא להתמודד בבחירות הקרובות. בהודעתה היא סיפרה על "קושי הולך וגובר" שהיא חשה, ועל המחיר הכבד ששילמה בעקבות "שקרים חסרי בסיס" שהופצו עליה, כלשונה.
הביקור של ינקלביץ' במפגן המחאה בעד הסדרת המאחזים, נובמבר האחרון
(צילום: ההתיישבות הצעירה)

בנובמבר האחרון נרשמה מתיחות פנים-מפלגתית בכחול לבן, כאשר חברי הכנסת דאז אסף זמיר ומיקי חיימוביץ' תקפו את ינקלביץ' לאחר שהתבטאה בעד הסדרת המאחזים הבלתי-חוקיים ביהודה ושומרון. הם הטיחו בה: "את לא מייצגת אותנו". אז גם גנץ אמר כי המפלגה לא תומכת בהסדרת המאחזים הבלתי-חוקיים.
בהודעתה על פרישתה כתבה ינקלביץ': "אני כותבת את השורות הללו בהערכה רבה ומתוך הכרת הטוב. אמש הודעתי ליו"ר כחול לבן שר הביטחון בני גנץ על החלטתי הסופית שלא להתמודד לכנסת בבחירות הקרובות, כפי שהודעתי לו עקרונית לפני כחודש ימים.
"מאז הקמת 'חוסן לישראל' עברנו דרך ארוכה ומאתגרת. בראשית דרכי במפלגה הזדהיתי עם החזון המאחד והמכיל שהציג בני גנץ", כתבה, "חזון של מפלגת מרכז ממלכתית שבמסגרתה יושבים יחד אנשי ימין ושמאל, דתיים וחילונים, בני מיעוטים ולצדם גם, בפעם הראשונה, נציגה חרדית".
2 צפייה בגלריה
בני גנץ
בני גנץ
"מעריכה את גנץ ומודה לו על ההזדמנות"
(צילום: הדר יואביאן)
"הבשורה החברתית בעצם הקמת המפלגה ובתמהיל שלה הייתה משמעותית, לא תמיד היה לי קל עם דרכה אך ניסיתי לחתור להסכמות, למצוא את החיובי ולפעול במסגרת תפקידיי", המשיכה ינקלביץ', "באופן אישי שילמתי מחיר כבד. הופצו עליי שקרים חסרי כל בסיס, אולם בחרתי להתעלם ממסע ההכפשות ולהתמקד בעשייה ובשליחות ציבורית, לא לעסוק בתככים וחיסולי חשבונות מתוך תקווה שדרכם של הבאות והבאים אחריי תהיה קלה יותר".
בהמשך דבריה היא כתבה: "לפני כחודש הרגשתי קושי גובר והולך. הודעתי כבר אז ליו"ר המפלגה שאין בכוונתי להתמודד בבחירות הבאות, אך גנץ ביקש ממני לשקול זאת שוב. לאחר התלבטויות הודעתי אמש על החלטתי הסופית.
"אני מוקירה ומעריכה מאוד את יו"ר המפלגה בני גנץ, שהוביל באומץ בשורה של אחדות, יושרה ושילוב נשים ומגזרים שונים במיינסטרים הישראלי", ציינה עוד, "אנחנו צריכים אנשים ראויים וישרים כמוהו בהנהגה, שהדאגה לאזרחי ישראל נמצאת לנגד עיניהם. אני מודה לו על האמון וההזדמנות, ועל הזכות הגדולה לכהן בממשלה כשרה החרדית הראשונה".