1 צפייה בגלריה
ד"ר אבישי בן חיים בן-חיים
ד"ר אבישי בן חיים בן-חיים
ד"ר אבישי בן-חיים
(ערוץ 13)
מאוד לא רציתי לכתוב את המאמר הזה. יש לי חיבה גדולה לאבישי בן-חיים. זה אפילו מעבר לחיבה. הרבה זמן חשבתי שאנחנו שותפים לאותה דרך. קולגות לא רק בערוץ אלא גם במאבק המזרחי לשוויון. אבל היום אני רואה באבישי נזק מובהק לדרך, יריב המאבק ומי שפוגע ללא רחם בישראל השנייה.
אבישי הוא ביביסט. מאוהב בבנימין נתניהו אהבה עיוורת. מותר לו, אף שזה מוזר לעיתונאי לאהוב ככה פוליטיקאי, בלי מעצורים. מה שאסור הוא לקחת את המאבק המזרחי הצודק ואת ישראל השנייה ולכרוך אותם כגלגל הצלה סביב מותניו של נאשם בפלילים, החשוד בעבירות החמורות ביותר המיוחסות לפוליטיקאי: שוחד מרמה והפרת אמונים.
כדי להצדיק את החיבור בין עוול חברתי למיליונים בישראל השנייה, לבין מיליונר קמצן ונהנתן מקיסריה, הוא המציא את מה שהוא מכנה, "אלימות לגלית". ישראל הראשונה ההגמונית מפעילה אלימות לגלית נגד ביבי כדי לחסל אותו כנציג ישראל השנייה.
ידעתי למה אני לא רוצה לכתוב את המאמר הזה, כי אי-אפשר לכתוב אותו בעדינות. אין ברירה אלא להגיד בצורה ברורה: ד"ר אבישי בן-חיים אינו דובר ישראל השנייה. מדובר ביריב שלה
עד לפני כמה חודשים ניסיתי להתווכח עם אבישי. הזמנתי אותו לתוכניתי פעם אחר פעם כדי לדון בתיאוריה המופרכת שלו, ביקשתי שיסביר לי, איך הופעלה האלימות הלגלית. שייתן דוגמאות. ימחיש למה הוא מתכוון. הוא נמנע מלתת עובדות וסירב להיכנס לפרטים. יש לו תיאוריה וזהו. בעיניו אין צורך לנמק. צריך להאמין.
הרבה זמן אמרתי לעצמי, מה יש לך? אבישי בחור טוב והוא ביביסט. אז הוא ממציא משהו שיעזור למנהיגו. מה קרה? תכיל. אתה הרי אוהב אותו. הוא באמת באמת בן אדם זהב. אבל לאט-לאט הבנתי שאבישי חברי הטוב מזהם את המאבק החברתי כולו על ידי כריכתו בהאשמות נגד ביבי. הוא עלול להשאיר אחריו אדמה חרוכה בכל הקשור לשיח המזרחי. איש לא יתייחס עוד ברצינות למונחים כמו הגמוניה, ישראל השנייה או המאבק המזרחי. הוא הצליח להגחיך ולהמאיס את המושגים החשובים האלו. העיוורון שלו מאיים על כל המאבק המזרחי לשוויון, שהוא בעיניי המאבק החברתי החשוב ביותר היום. אבישי הפך בעצם למתנה עבור ההגמוניה שהוא שונא.
באובססיביות שאיננה יודעת גבול (הוא מפרסם כל שעה-שעתיים ציוץ או פוסט חדש ומתראיין כל יום) ובחוסר יושר אינטלקטואלי הוא עושה שמות בשיח המזרחי. הוא מכריז למשל על עוול מוסרי נורא של בנט וימינה שמדירים את ישראל השנייה, הוא רואה במעשי ראש הממשלה החדש בגידה איומה בבוחריו, אבל כשבני גנץ בגד במצביעים שלו והצטרף לממשלת ביבי, הוא היה בעיניו מופת של מוסריות עד כדי כך שהכריז כי יצביע לו.
אמנון לויאמנון לוינועה גרייבסקי
מילה רעה לא שמעתי ממנו על עמיר פרץ שגילח את השפם כדי שיאמינו לו שלא יצטרף לממשלת ביבי, ואחר כך התכחש להבטחות והצטרף לנתניהו. כל אלו היו בעיניו מעשים כשרים וראויים, כי הם היו בשירות ביבי. בשירות בלפור. אפילו בשירות הילד הנורא של נתניהו שהפך למקודש בעיניו.
ידעתי למה אני לא רוצה לכתוב את המאמר הזה, כי אי-אפשר לכתוב אותו בעדינות. אין ברירה אלא להגיד בצורה ברורה: ד"ר אבישי בן-חיים מחריב את המאבק החשוב של ישראל השנייה. הורג אותו ממש. וכל מי שהמאבק הזה חשוב בעיניו חייב להיזהר: לא מדובר בדובר ישראל השנייה. מדובר ביריב שלה.
  • אמנון לוי הוא עיתונאי רשת 13
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com